Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mesa Boogie Subway: nová série pro basisty

Kalifornská ikona Mesa Boogie uvádí na trh zbrusu novou edici basových aparátů a boxů série Subway, která se kromě kvalitního soundu vyznačuje také kompaktními rozměry a minimální hmotností. První modely novinkové řady tvoří zesilovač Mesa Subway D-800 a kabinety Subway Ultra-Lite v konfiguracích 1x12 a 1x15.

Zesilovač Subway D-800 o rozměrech cca 8x27x28.5 cm disponuje tranzistorovým preampem a digitálním koncovým stupněm Cass D, jenž je schopen dodat výkon až 800 Wattů při impedanci 2 nebo 4 Ohmy (400 W do 8 Ohmů) a to při váze necelých 3 kg. Hmotnost se podařilo snížit především díky digitálnímu konci a celohliníkovému šasi.

Jednoduše řešené ovládání sestává z potenciometrů gainu (Input), čtyřpásmových aktivních korekcí se zdvihem +-12 dB, doplněných funkcí Voicing ovlivňující charakter středů a potenciometru celkové hlasitosti. Trojice přepínačů slouží pro volbu pasivního nebo aktivního nástroje, zamutování vstupu a posílení nízkých basových pásem (Deep). Žlutá dioda O/D navázaná na ovladač Input signalizuje zkreslení preampu.

Zadní strana je vyhrazena pro síťový vypínač, dvojici výstupních Speakonů, přepínač mezi impedancemi 2/4 Ohmy, nechybí sluchátkový konektor, vstup Aux a symetrický XLR Direct Out s možnostmi volby Line/Mic, EQ Pre/Post a odepnutím země.

Kabinety Mesa Subway Ultra-Lite 1x12 a 1x15 o výkonech 300 a 400 W jsou vyrobeny z lehké překližky z italského topolu a přední deska je vybavena bassreflexy pro mohutnější projekci basů. Oba boxy jsou vybaveny Speakony a Jacky v paralelním zapojení a přepínatelnou hornou (-2dB, Normal, +2dB a High Range). Kabinety jsou osazeny speciálními reproduktory Custom Subway (4 nebo 8 Ohmů) s neodymiovými magnety.

Tagy mesa boogie

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY