Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarový minisyntezátor Mooer E7 Synth

Společnost Mooer Audio představila před časem kytarový modeler Tone Capture GTR z edice Micro a podobné konstrukční řešení nyní výrobce využil také u nového pedálového syntezátoru s označením E7 Synth. Algoritmy částečně převzaté z firemního multiefektu GE300 emulují zvuky analogových varhan, trubky nebo keyboardů z 80. let a najdeme zde i rejstřík evokující osmibitový sound soundtracků ke starším videohrám.

Synth nabízí celkem sedm zvukových modů indikovaných diodami vsazenými do levé hrany šasi, každou předvolbu lze upravovat arpeggiatorem s rychlostním parametrem Speed, náběh určuje ovladač Attack, frekvenční průběh ovlivňují potenciometry High Cut, Low Cut, knoflík Mix slouží k plynulému nastavení poměru mezi originálním a efektovaným signálem a uložení jednotlivých presetů obstarává tlačítko Save.

Konektivita sestává ze vstupu, výstupu, zdířky 9V DC adapteru a micro USB portu pro případný update firmwaru. Footswitch je zapojen v bufferovaném režimu a kromě standardní funkce On/Off aktivuje po delším stisknutí okruh arpeggiatoru. Vzhledem k minimalistickým rozměrů 93.5 x 42 x 52 mm nelze efekt s proudovým odběrem cca 150 mA napájet baterií.

S cenou, která by se měla pohybovat okolo hranice 90 eur, představuje Mooer E7 Synth jednodušší a finančně přívětivější alternativu k nedávno představenému a cenou magazínu Guitar World ověnčeného syntezátoru Boss SY-1, jenž vyjde na více než dvojnásobek, ale na druhou stranu nabídne 11 zvuků se stejným počtem variací (celkem 121 kombinací), pokročilou polyfonní syntézu, efektovou smyčku, možnost propojení s CTL či expression pedálem apod.

Tagy Mooer Mooer E7 Synth

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY