Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Katana 500 BH, Cabinet 112 a procesor ME-90B: basová nadílka od Bosse

Japonská značka přichází s trojnásobnou náloží basového gearu, zahrnující profesionální zesilovač Boss Katana 500 Bass Head, box Katana Cabinet 112 Bass a preamp/multiefekt Boss ME-90B. Hlava s kompaktními rozměry nabízí výkon 500 W při impedanci 4 Ohmy a nadstandardní flexibilitu, stejnou porcí wattů disponuje i kabinet, a podlahový procesor je vybaven prémiovým firemním modelingem AIRD, masivní efektovou sekcí s více než šedesátkou položek a v neposlední řadě také kvalitními převodníky.

Boss Katana 500 Bass Head

Zesilovač přináší baskytaristům novou generaci zvuku s čistým, průrazným a dynamicky citlivým projevem, dosaženým také díky nově navrženému koncovému Class-D stupni s funkcí Cab Resonance, využívající high-tech kalibraci k internímu doladění výstupní výkonové sekce pro preferovaný reprobox. Každý kabinet má svou vlastní charakteristickou impedanční křivku a frekvenční odezvu a tyto prvky ovlivňují chování připojeného zesilovače.

Funkce Cab Resonance jednoduchým stisknutím tlačítka zkalibruje obvody reaktivního koncového stupně aparátu tak, aby odpovídaly jedinečným vlastnostem zvoleného boxu. Patentovaný systém analyzuje řadu parametrů, včetně nejnižší frekvence, kterou kabinet dokáže produkovat, nebo naopak rezonanci nejvyšších frekvencí a mnoha dalších faktorů. Na základě těchto informací se dynamicky vylepšuje výstup, poskytující optimální odezvu, silné basy a detailní přednes.

Jednokanálový preamp je osazen čtyřpásmový aktivním ekvalizerem s volbou tří modů Amp Feel, potenciometrem Bottom pro nízká pásma, trojicí režimů Hi-Cut a parametrem Shape ovlivňujícím středy. Nechybí integrovaný kompresor, overdrive, Blend či ovladač FX a další tři alternativní efekty lze do zesilovače nahrát prostřednictvím aplikace Boss Tone Studio. Připojení footswitchů GA-FC nebo GA-FC EX umožňuje ovládání mnoha funkcí zesilovače, včetně uživatelské paměti na předním panelu a dvou dalších presetů. Cena: cca 850 eur.

Boss Katana Cabinet 112 Bass

Box o rozměrech 534 x 456 x 380 mm a hmotnosti 16,5 kg poskytuje silný, asertivní, jasně artikulovaný zvuk, a to díky robustní konstrukci, dvanáctipalcovému wooferu Eminence s neodymovým magnetem, vypínatelnému výškovému tweeteru s dvojicí režimů a zadnímu kruhovému bassreflexu. Katana Cabinet 112 Bass (250 W RMS / 500 W peak) s impedancí 8 ohmů dostal dva paralelně propojené speakony, takže v případě potřeby je zde možnost zapojení druhého kabinetu. Cena: cca 830 eur.

Boss ME-90B

Podlahový preamp/multiefekt kráčí ve stopách svého kytarového sourozence ME-90, což znamená, že nabídne obdobnou koncepci s přímočarým způsobem editace, 8 multifunkčních footswitchů, expression pedál, linkový XLR výstup, port USB-C, ef. smyčku, hlavní stereofonní výstupy nebo AD převodníky pracující v rozlišení 24-bit/48kHz, přičemž DA konverze i procesing jsou 32bitové. Na palubě najdeme 10 emulací různých aparátů, vytvářených technologií AIRD, množství efektů rozdělených do 5 sekcí, looper a také 3 sloty pro IR impulsy.

Praktická a rychle přístupná je funkce Blend pro nastavení poměru originálního a efektovaného signálu, u expression pedálu lze okamžitě volit z celkem 11 režimů, DSP jednotka zvládá řetězec tvořený preampem a až 6 efektovými bloky, banka obsahuje 36 továrních a 36 uživatelských presetů, připraven je konektor pro Bluetooth adapter, procesor je možno napájet i čtveřicí tužkových AA baterií a systém je kompatibilní s aplikací Boss Tone Studio. Cena: cca 400 eur.

Tagy boss Boss Katana 500 Bass Head Boss Katana Cabinet 112 Bass Boss ME-90B

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY