Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 04.05.2015 - 01:01

Gibson SG za 2 miliony dolarů: nejdražší kytara na světě?

Jak se zdá, tak podivné a mnohdy až bizarní nápady se nevyhýbají ani povětšinou spíše konzervativně laděnému světu hudebních nástrojů. Zářným příkladem těchto výstřelků je i speciál kytary Gibson SG Eden Of Coronet v ceně dvou milionů dolarů, který byl vystavován na švýcarském veletrhu hodinářského a klenotnického průmyslu Baselworld.

Nejedná se ovšem o nástroj disponující nějakou zázračnou, vesmírnou hyper technologií, ale o klasický Gibson SG 2014 v barvě Alpine White, na jehož korpus bylo naneseno 1.6 kg 18-ti karátového zlata a 400 kusů diamantů.

Kuriózní myšlenku klenotníka Aarona Shuma podpořila společnost Coronet Diamonds společně s hongkongským gigantem Chow Tai Fook a design pochází od výtvarníka a skladatele Marka Luie. Od přípravy konceptu až po výsledný artefakt pracoval na projektu tým čítající 68 lidí, kteří nad tímto exemplářem strávili celkem 700 hodin.

Gibson SG Eden Of Coronet byl oficiálně zanesen do Guinnessovy knihy rekordů s titulem Nejdražší kytara světa (nevztahuje se na nástroje vydražené v aukcích). Gibson tak pomyslně předstihl firmu Fender, která letos v Anaheimu vystavovala modelPine Cone Stratocaster vykládaný zlatem, stříbrem a diamanty v ceně jednoho milionu dolarů. Na rozdíl od "esgéčka" ale na Fenderu pracoval mnohem menší počet lidí pod vedením zkušeného kytaráře Custom Shopu Yuriye Shishkova.

Tak co, uvažujete, že si některý z těchto kousků pořídíte? Osobně bych z ryze praktického hlediska doporučoval Fender Pine Cone - za prvé je o polovinu levnější, což samozřejmě potěší, zvláště pokud máte hlouběji do kapsy a za druhé se bude asi lépe čistit (předtím, než ho po koncertu v nějakém vlhkém a řádně zahuleném klubu hodíte do vytahaného plátěného futrálu, který pamatuje ještě mladá léta dědečkovy trampské španělsky).

Tagy Gibson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY