Přejít k hlavnímu obsahu
Zábavné a jednoduché rýmy mají někdy charakter až pozitivně nakažlivý | Foto: archív kapely
Zábavné a jednoduché rýmy mají někdy charakter až pozitivně nakažlivý | Foto: archív kapely
Martin Hošna - St, 13.01.2021 - 12:00

Fast Food Orchestra rádiově houpou na vlnách reggae

Stálice domácího ska a reggae na deváté desce Vezmu tě s sebou dumá nad životní cestou, kterou se rozhodli nazpívat pěkně po česku. Posílená o dechovou sekci a nového kytaristu zní Fast Food Orchestra festivalově svěže a stále baví, co to jde.

Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsem dozráli a kde se cítíme dobře,“ říká o albu Filip Vondrášek, frontman Fast Food Orchestra.

Deska Vezmu tě s sebou šlape od začátku do konce zjevně optimisticky a zdá se, že koronavirová krize nezanechala v srdcích členů kapely žádnou trudnomyslnost. Houpavé rýmy mají nádech rádiové šlágrovitosti, tradiční dupárny se dají příjemně poslouchat jak v reggae kotli, tak u táborákového ohně. Úvodní intro Dvojí duše je možná jedinou skladbou, kde se kapela vydala tequilla cestou s náznaky zádumčivostí, aby okamžitě vyvedla posluchače z omylu dadaistickou taškařicí Z pohádky do pohádky, kde ke štěstí stačí vymyslet ke každé pohádkové postavě šťavnaté podobenství a chytlavý refrén. Latinskoamerické rytmy se nevyhýbají ani dalším skladbám, které nekompromisně a energicky rozjíždějí dechařkařské orgie. Svižné rytmy někdy koketují s filmovým soundtrackem k rodinné komedii s příměsí jednoduchých halekaček, okořeněných četnými sóly a působivými mezihrami širokého ansámblu. Fast Food Orchestra chtějí rozšířit svoji posluchačskou obec, což dělají ledabyle a spontánně zároveň. Kouzlo pohádkového reggae na Vezmu tě s sebou stále baví, a to i přesto, že se v minulosti pouštěla kapela do odvážnějších, stylově náročnějších kousků.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Zábavné a jednoduché rýmy mají někdy charakter až pozitivně nakažlivý, který umocňuje mateřština, kterou si skupina zvolili na desce teprve na druhý pokus. Instrumentální zručnost hráčů je zcela hmatatelná, přesto je z desky cítit příjemná uvolněnost s prvky latinské hudby. Fast Food Orchestra vám koncertní zážitek ale umí navodit i ve studiu, což je největší pozitivum téhle ska formace.

ffo

Fast Food OrchestraVezmu tě s sebou

Championship Music, 2020, 33:17

65 %

Tagy Recenze alb Fast Food Orchestra Mighty Sounds
Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY