Přejít k hlavnímu obsahu
Zábavné a jednoduché rýmy mají někdy charakter až pozitivně nakažlivý | Foto: archív kapely
Zábavné a jednoduché rýmy mají někdy charakter až pozitivně nakažlivý | Foto: archív kapely
Martin Hošna - St, 13.01.2021 - 12:00

Fast Food Orchestra rádiově houpou na vlnách reggae

Stálice domácího ska a reggae na deváté desce Vezmu tě s sebou dumá nad životní cestou, kterou se rozhodli nazpívat pěkně po česku. Posílená o dechovou sekci a nového kytaristu zní Fast Food Orchestra festivalově svěže a stále baví, co to jde.

Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsem dozráli a kde se cítíme dobře,“ říká o albu Filip Vondrášek, frontman Fast Food Orchestra.

Deska Vezmu tě s sebou šlape od začátku do konce zjevně optimisticky a zdá se, že koronavirová krize nezanechala v srdcích členů kapely žádnou trudnomyslnost. Houpavé rýmy mají nádech rádiové šlágrovitosti, tradiční dupárny se dají příjemně poslouchat jak v reggae kotli, tak u táborákového ohně. Úvodní intro Dvojí duše je možná jedinou skladbou, kde se kapela vydala tequilla cestou s náznaky zádumčivostí, aby okamžitě vyvedla posluchače z omylu dadaistickou taškařicí Z pohádky do pohádky, kde ke štěstí stačí vymyslet ke každé pohádkové postavě šťavnaté podobenství a chytlavý refrén. Latinskoamerické rytmy se nevyhýbají ani dalším skladbám, které nekompromisně a energicky rozjíždějí dechařkařské orgie. Svižné rytmy někdy koketují s filmovým soundtrackem k rodinné komedii s příměsí jednoduchých halekaček, okořeněných četnými sóly a působivými mezihrami širokého ansámblu. Fast Food Orchestra chtějí rozšířit svoji posluchačskou obec, což dělají ledabyle a spontánně zároveň. Kouzlo pohádkového reggae na Vezmu tě s sebou stále baví, a to i přesto, že se v minulosti pouštěla kapela do odvážnějších, stylově náročnějších kousků.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Zábavné a jednoduché rýmy mají někdy charakter až pozitivně nakažlivý, který umocňuje mateřština, kterou si skupina zvolili na desce teprve na druhý pokus. Instrumentální zručnost hráčů je zcela hmatatelná, přesto je z desky cítit příjemná uvolněnost s prvky latinské hudby. Fast Food Orchestra vám koncertní zážitek ale umí navodit i ve studiu, což je největší pozitivum téhle ska formace.

ffo

Fast Food OrchestraVezmu tě s sebou

Championship Music, 2020, 33:17

65 %

Tagy Recenze alb Fast Food Orchestra Mighty Sounds
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslo...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY