Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boost/overdrive Joyo Tauren R-01

Pedálové efekty čínské společnosti Joyo Audio si za poměrně krátkou existenci značky dokázaly najít řadu příznivců po celém světě. Firma nastavila poměrně agresivní finanční politiku, kterou se snaží vymanit z tlaku konkurenčních asijských výrobců jako jsou např. Mooer nebo Hotone. Tento parametr splňuje i flexibilní zkreslení s názvem Tauren R-01.

Označení R-01 v tomto případě naznačuje, že Tauren je prvním efektem z nové produktové série Revolution, jejíž další modely začne Joyo pod reklamním sloganem „prémiový tón za přijatelnou cenu“ postupně uvolňovat na trh. Podle informací výrobce bychom se v rychlém sledu měli u edice R dočkat také kompresoru, několika distortionů, looperu, kvákadla, oktaveru, delaye, speaker simulatoru atd.

Tauren se může pochlubit hřejivým analogovým zvukem s dobrou dynamickou odezvou evokující chování elektronkových zesilovačů a také poměrně rozsáhlým rozpětím gainu, takže krabičku lze využít jako téměř čistý booster nebo klasický overdrive a při zapojení kytary osazené humbuckery lze dosáhnout i saturovanějšího typu zkreslení.

Bytelné šasi tvoří dva do sebe zapadající profily z tlustého plechu, mezi kterými jsou upevněny podlouhlé ambientní LED diody. Způsob jejich aktivace je nastavitelný posuvným třípolohovým spínačem (mody Sync, Always, Off) umístěným na spodní straně, navázaným na funkci hlavního nášlapného footswitche doplněného další diodou.

Joyo Tauren R-01 o rozměrech 109 x 67 x 48 mm a hmotnosti 248 g je vybaven známými ovladači Volume, Gain, Tone a na čelní straně najdeme zdířku pro 9V adapter. Novinka by se měla na evropském trhu představit s lidovou cenovkou pohybující se okolo 55 eur, která potvrzuje zmíněný reklamní slogan.

Tagy Joyo Joyo Tauren R-01

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY