Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový dozvuk Supro Delay 1313

Reinkarnovaná americká butikovaná značka Supro se neprezentuje pouze lampovými komby, zesilovači, retro kytarami nebo snímači, ale ve svém portfoliu má i pedálové efekty, jejichž nabídka se nyní rozšířila o kvalitní analogový dozvuk Supro Delay 1313.

U zrodu novinky stál vývojář Howard Davis, jenž byl v minulosti také hlavním designerem známých delayů EHX Deluxe Memory Man a Pigtronix Echolution. Hlavní okruh delaye 1313 využívá dvojici inovovaných verzí BBD čipů MN3005, jejichž ekvivalenty byly použity v řadě dnes už ikonických modelů dozvukových efektů a modulací.

Kromě tradičních ovladačů Level, Time s rozsahem 20 až 600 ms, Repeats, zde najdeme potenciometr frekvenční korekce Filter fungující jako low-pass / band-pass filtrace a malý třípolohový přepínač Expression, který umožňuje volbu parametru (Level/Time/Repeats) ovládaného v reálném čase externím pedálem.

Hliníkové šasi je osazeno nášlapným footswitchem s tichým chodem, zapojeným v režimu true bypass, uvnitř krabičky jsou umístěny spínače Dry Kill a Trails (doznění fráze i po vypnutí delaye) a vstupní napájecí obvod převádí napětí 9V na hodnotu 15 V, což má pozitivní vliv na projekci a dynamiku tónu. Vstupní / výstupní jacky, zdířka exp. pedálu i konektor 9V adapteru jsou zasazeny do čelní strany šasi.

Supro Delay 1313 s poctivě navrženou konstrukcí míří především na fajnšmekry, kteří se poohlížejí po kvalitním a rozměrově nenáročném dozvuku evokujícím charakter starých páskových ech a analogových delayů. Cena modelu byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 250 dolarů.

Tagy Supro Supro Delay 1313

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY