Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 01.02.2021 - 00:01

Akustiky Epiphone ze série Inspired by Gibson

Epiphone pokračuje ve slibném trendu nastaveném edicí Inspired by Gibson, zahrnující nástroje, jenž jsou z konstrukčního hlediska levnějšími alternativami k finančně náročným modelům mateřského Gibsonu. Značka se tentokrát vydala do akustických vod a představila pětici kytar, zastoupenou verzemi Inspired by Gibson Hummingbird, Hummingbird 12 str., J-45, J-45 EC s výřezem cutaway a jumbo-klasikou J-200. Všechny varianty využívají kvalitní ozvučný systém firmy Fishman.

Dreadnought Hummingbird má zadní desku a luby vyrobeny z masivního mahagonu kombinovaného s ozvučnicí ze smrku sitka, mahagonový krk je opatřen profilem Rounded C, hmatník z odolného indického laurelu o radiusu 12 palců nese 20 pražců medium jumbo, značky z pravé perleti a kostěný ořech široký 43 mm.

Kobylku Reverse Belly doplňují strojky Epiphone Deluxe s plastovými rondely a elektronika sestává z piezo snímače Fishman Sonicore navázaného na předzesilovač Fishman Sonitone s hlasitostí a tónovou clonou v ozvučném otvoru. S výjimkou širšího krku (nultý pražec 47.6 mm) a ladicích mechanik Grover Mini Rotomatic jsou specifikace identické i v případě dvanáctistrunného provedení.

Materiály použité pro stavbu modelů J-45 a J-45 EC ve stylu kompaktnějšího dreadnoughtu, odkazujícího na produkci Gibsonu ze 40. let, jsou stejné jako u Humminbirdu, včetně profilu krku, počtu pražců, typu kobylky apod. Vedle rozdílného tvaru a rozměrů těla najdeme na hlavici vintage strojky s malými oválnými rondely v barvě slonové kosti a jednořadými základnami krytých vrstvou niklu. Varianta J-45 EC s výřezem spodního rohu navíc disponuje vylepšeným preampem Fishman Presys II, jehož modul s hlasitostí, dvoupásmovými korekcemi, tlačítkem fáze a ladičkou je usazen v horním lubu těla.

Super Jumbo J-200, jehož originální verzi používá celá řada špičkových hráčů, se může pochlubit korpusem z výběrového javoru, topem ze smrku sitka a vrstvenými lemovkami hran. Krk s profilem Rounded C je lepen ze dvou javorových segmentů proložených mahagonovým plátem a do hmatníku z laurelu jsou vsazeny polohové značky z pravé perleti ve tvaru královské koruny.

Nástroj s menzurou 25.55 palců nabízí klasickou kobylku J-200 Moustache, strojky Epiphone Deluxe s kovovými prvky ve zlatém chromu a ozvučení opět obstarává aktivní okruh Fishman Sonitone se snímačem Sonicore. Všechny modely jsou z továrny seřízeny na struny Gibson Phosphor Bronze Acoustic (.012, .016, .024w, .032, .042, .053).

Oficiální ceny určené pro americký trh se pohybují v následujících relacích: Epiphone IBG Hummingbird v transparentních odstínech Aged Cherry Sunburst Gloss nebo Aged Antique Natural Gloss – cca 800 dolarů, IBG Hummingbird 12 str. Aged Cherry Sunburst Gloss – cca 850 dolarů, IBG J-45 Aged Vintage Sunburst Gloss – cca 700 dolarů, IBG J-45 EC Aged Vintage Sunburst Gloss – cca 750 dolarů, IBG J-200 v barvách Aged Antique Natural Gloss nebo Aged Vintage Sunburst Gloss – cca 900 dolarů.

Tagy epiphone Epiphone Hummingbird Inspired by Gibson Epiphone Hummingbird 12 str. Inspired by Gibson Epiphone J-45 Inspired by Gibson Epiphone J-45 EC Inspired by Gibson Epiphone J-200 Inspired by Gibson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY