Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

VK Drums Danny Carey: snare s nemalou váhou i cenou

Butiková značka VK Drums z britského Sheffieldu, založená v roce 2012 bubeníkem Alanem Van Kleefem, se specializuje především na výrobu exkluzivních kovových bubínků. O mimořádné kvalitě těchto produktů vypovídají také jména spokojených uživatelů, ke kterým se řadí např. Steve White, Thomas Lang, Matt Chamberlain, Steve Gadd, Abe Laboriel Jr, Matt Cameron, John Tempesta, Chad Smith nebo Carl Palmer.

Nejnovějším přírůstkem v kolekci VK Drums je speciální model VKast Bronze postavený pro bubeníka amerických Tool Dannyho Careye. Snare vyrobený z litého bronzu představuje hezky česky řečeno „těžký luxus“. A to doslova. Bubínek totiž váží skoro 18 kg a v základní konfiguraci vyjde na astronomických 2 499 liber (cca 74 000 Kč).

Půlcentimetrové stěny korpusu o rozměrech 14 x 8 palců doplňují masivní bronzové ráfky VKast Hoop, mušle a ladicí šrouby z nerezavějící oceli a na vnější i vnitřní straně těla najdeme laserem leptaná loga Dannyho Careye. U VK Drums si lze samozřejmě objednat custom verzi s vlastní grafikou a za příplatek 100 liber jsou k dispozici mušle z chirurgické oceli.

„Dannyho znám přes našeho společného kamaráda Johna Tempestu (bubeník The Cult), kterému jsem před časem vyrobil titanový snare. Poté si objednal další model VK z bronzu, zmínil se o tom Dannymu a ten ho chtěl také.“

„S Dannym byla velmi snadná spolupráce, dovolil mi, abych základní konstrukci navrhnul podle svých představ a v podstatě jediným nadstandardním požadavkem byla laserem gravírovaná loga,“ popsal Van Kleef genezi nového modelu a na adresu této série dodal: „Bronzový VKast je výsledkem několika let pokusů a omylů, nyní bych se rád držel osvědčené tloušťky korpusu (5 mm) a bronzové slitiny vyrobené podle mé receptury.“

Design, zpracování i zvuk některých bronzových, ocelových, mosazných nebo titanových bubínků z produkce Alana Van Kleefa můžete posoudit na přiložených videích.

Tagy VK Drums VK Drums Danny Carey VKast Bronze

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY