Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

USA, Indie, Kanada i podpora turné! Soundczech má další výzvy na podporu české hudební scény v zahraničí

Hudební kancelář SoundCzech oznamuje další kolo výzev pro letošní rok. V rámci programů OnRoad a Connect jsou otevřené výzvy na podporu výměnných koncertů a turné. Kromě toho nabízí SoundCzech také podporu cest na zahraniční konference a showcasy v Indii, USA a Kanadě. Deadline na výzvy OnRoad, Connect a na konferenci v New Yorku je už 15. března. Přihlášky na All About Music a M for Montreal se uzavírají až 15. dubna.

„Programy OnRoad a Connect poskytují umělcům finanční podporu na zahraniční koncerty a turné,“ uvádí vedoucí kanceláře Soundczech Márton Náray s tím, že zatímco na samotné zahraniční koncerty mohou hudební umělci žádat o podporu do výše 20 tisíc, v případě turné je podpora až 30 tisíc korun. „Podmínkou je, aby hudební umělec, který žádá o podporu, už byl v nějakém ohledu v zahraniční sám aktivní,“ dodává Náray.

Kromě těchto programů Soundczech také nabízí podporu cest na tři hudební konference konference mimo Evropu. Konkrétně jsou to A2IM Indie Week v New Yorku, All About Music v Bombaji a M for Montreal v kanadském Montrealu. „Do Montrealu jsme vyrazili poprvé v loňském roce. Reakce všech účastníků byly jenom pozitivní. Proto se na M for Montreal vracíme a nabídku mimoevropských konferencí ještě rozšiřujeme,“ uvádí Náray s tím, že podpora účasti na těchto akcích je až do výše 45 tisíc korun.

Zahraniční konference a showcasy jsou podporovány v rámci Národního plánu obnovy. SoundCzech vyzývá zájemce, aby se přihlásili a využili této jedinečné příležitosti pro rozvoj své hudební kariéry.

ONROAD – podpora koncertů a turné až do výše 30 tisíc korun. Deadline: 15. 3. 2023

CONNECT – podpora výměnných koncertů až do výše 20 tisíc korun. Deadline 15. 3. 2023

A2IM INDIE WEEK (12. – 15. 6., New York, USA) – podpora ve výši 45 tisíc korun. Deadline 15. 3. 2023

ALL ABOUT MUSIC (19. – 22. 9., Bombaj, Indie) – podpora ve výši 40 tisíc korun. Deadline 15. 4. 2023

M FOR MONTREAL (14. – 18. 11., Montreal, Kanada) – podpora ve výši 38 tisíc korun. Deadline 15. 4. 2023

 

Tagy SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY