Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.06.2019 - 00:01

TheGigRig Wetter Box pro paralelní mix efektů

Na rozdíl od luxusnějších digitálních multiefektů s pokročilým routingem nabízejí standardní efektové krabičky v drtivé většině pouze sériové zapojení. Toto omezení řeší pedálový Wetter Box z produkce firmy TheGigRig, britského výrobce profesionálních kontrolerů, distributorů a dalšího příslušenství. Chytře navržená novinka umožňuje paralelní propojení dvou efektů včetně jejich mixu a zvyšuje tak zvukový potenciál efektového řetězce.

Wetter Box disponuje jackovým vstupem, dvojicí výstupů a sendy/returny dvou efektových smyček, které lze využívat jak v mono, tak i ve stereo nebo s příslušnými TRS kabely true stereo režimu, takže lze vzájemně kombinovat veškeré typy efektů a možnosti krabičky mohou navíc využít i klávesisti.

Horní panel je osazen potenciometrem s masivní krytkou, pracujícím buď v modu Mix, plynule měnícím poměr obou smyček (100% A až 100% B), nebo v režimu Blend, který způsobem crossfade přimíchává signál loopu B k pevně nastavené smyčce A (A vždy 100% + B).

Kromě zmíněného ovladače, jehož funkci může převzít externí expression pedál (zdířka remote), je každá smyčka vybavena vlastním potenciometrem gainu, k loopu B je přiřazen malý spínač otáčející fázi a nášlapný footswitch OptoKick pracuje v zapojení true bypass nebo v režimu trail, jenž po vypnutí Wetter Boxu nechává přirozeně doznít zařazený reverb či delay.

Napájení obstarává 9V adapter s barelovým konektorem, výrobce osadil okruh konvertorem převádějícím napětí na dvojnásobnou hodnotu, což má pozitivní dopad na výslednou dynamickou projekci tónu a obvody jsou optimalizovány také pro použití v efektové smyčce zesilovače. Oficiální cena striktně analogového Wetter Boxu byla v případě evropského trhu nastavena na 229 liber (cca 6 700 Kč).

Tagy TheGigRig TheGigRig Wetter Box
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY