Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Symptom Of The Universe: nejlepší riff podle metalových kytaristů

V jednoduchosti je síla. To platí také v případě riffu ze skladby Symptom Of The Universe, který se podle britského magazínu Metal Hammer umístil na první příčce ankety „50 nejlepších metalových riffů všech dob“, v níž hlasovali přední rockoví a metaloví kytaristé a pasáž ze songu kapely Black Sabbath navíc označili za jeden ze stavebních kamenů pozdějšího thrash metalu.

Autorem tracku z šestého alba Black Sabbath Sabotage (1975) je kytarista Tony Iommi, i když pro Sabbathy netradiční závěrečná coda s akustikou (koncertní verze tuto část většinou postrádají) vznikla jako spontánní studiový jam. Hlavní riff, postavený na třech power akordech, je typickou ukázkou Iommiho kytarového rukopisu a ani po letech neztrácí nic ze své energie a naléhavosti. Metalový evergreen si můžete na videu poslechnout v živé verzi z roku 1978.

Tagy Black Sabbath

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY