Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.07.2018 - 08:00

Symptom Of The Universe: nejlepší riff podle metalových kytaristů

V jednoduchosti je síla. To platí také v případě riffu ze skladby Symptom Of The Universe, který se podle britského magazínu Metal Hammer umístil na první příčce ankety „50 nejlepších metalových riffů všech dob“, v níž hlasovali přední rockoví a metaloví kytaristé a pasáž ze songu kapely Black Sabbath navíc označili za jeden ze stavebních kamenů pozdějšího thrash metalu.

Autorem tracku z šestého alba Black Sabbath Sabotage (1975) je kytarista Tony Iommi, i když pro Sabbathy netradiční závěrečná coda s akustikou (koncertní verze tuto část většinou postrádají) vznikla jako spontánní studiový jam. Hlavní riff, postavený na třech power akordech, je typickou ukázkou Iommiho kytarového rukopisu a ani po letech neztrácí nic ze své energie a naléhavosti. Metalový evergreen si můžete na videu poslechnout v živé verzi z roku 1978.

Tagy Black Sabbath
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY