Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

She Saved My Life Tonight: další ochutnávka z Vaiova vzpomínkového alba Vai/Gash

Včera odstartovala celosvětová distribuce nového alba Stevea Vaie nazvaného Vai/Gash. Počin, jenž vychází pod křídly společnosti Favored Nations/Mascot Label Group ve formě CD, bude následně (24. února) k dispozici také jako vinyl. Tentokrát se nejedná o další čistě instrumentální projekt, jak jsme u tohoto velikána rockové kytary už pěknou řádku let zvyklí, ale o vzpomínku a zároveň poctu jeho bývalému spoluhráči a kamarádovi Johnnymu “Gashi” Sombrottovi, který tragicky zahynul v roce 1998.

Spíše hard rockově orientované album obsahující osm tracků s Gashovými vokály bylo z velké části natočeno už v roce 1991 a ústřední téma textů zaujímá motorkářská kultura (Vai i Gash byli tehdy fandové klasických silničních motorek). Daný hudební styl je také základem singlu She Saved My Life Tonight, který je po skladbách In the Wind a Busted (viz přiložená videa) už třetím video singlem, který Vai na podporu zmíněného alba vydal.

„John by byl určitě ten nejlepší rockový zpěvák, jakého byste kdy chtěli potkat... něco ve mně ho chtělo vzít do studia a zjistit, jak bude zpívat motorkářské songy, ale nic mě nemohlo připravit na jeho hlas. Tohle byl hlas, který jsem chtěl slyšet kvílet nad těmi tvrdými rockovými skladbami. Byl jsem ohromen. V té době jsem také začínal pracovat na Sex & Religion a doufal jsem, že se mi podaří nahrát více než osm tracků, které jsme s Johnem připravili pro alternativní projekt. To se však ukázalo jako nemožné,“ vzpomíná Vai na dobu před více než třiceti lety.

Tagy Steve Vai Steve Vai Vai/Gash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY