Přejít k hlavnímu obsahu
Písnička Řekni mi byla původně o dvou kamarádech a dobrodružství. | Foto: z klipu Tomáše Poprika
Písnička Řekni mi byla původně o dvou kamarádech a dobrodružství. | Foto: z klipu Tomáše Poprika
redakce -

Řekni mi: klip k singlu Květů a Kvietah rámují instaxové fotky Zlaty Stránské

Květy vydávají svůj třetí singl v nové sestavě. Po studiové nahrávce Berlioz a live session Paní z kanceláře se v písni Řekni mi jednalo o spolupráci s Magdalenou Fendrychovou alias Kvietah. Současně hudebníci zveřejnili také videoklip, který animoval Tomáš Poprik. Jeho příběh tvoří instaxové fotky mladé sochařky Zlata Stránské.

„Chtěl jsem klip, co se nebude podobat našim věcem z posledních let. Takže jsme s Alešem Pilgrem posbírali spoustu předmětů – některé obskurní, jiné obyčejné. Je tam i pomalovaná lebka z Mexika, andělská křídla, cívky, moje první hračka připomínající mandolínu nebo miniaturní rostlina v květináči darovaná návštěvou. A aby tam byl něčím přítomný i ženský svět, přijela naše kamarádka, mladá sochařka Zlata Stránská. Její instaxové fotky tvoří nakonec rámec klipu, jeho příběh. Strávili jsme jedno odpoledne intuitivní manipulací objekty na dřevěné desce,” říká frontman kapely Květy Martin Kyšperský, který je autorem hudby i textu singlu.

Skladba Řekni mi je titulní písní rozhlasové hry Předvečer svatého Mikuláše. Skladbu Martina Kyšperského, jež ve hře zazněla pouze s rozhlasovou kytarou, se muzikanti následně rozhodli přepracovat do celokapelní podoby. „Původně to byla písnička o dvou kamarádech a dobrodružství, jenže s tím vroucím ženským hlasem je v ní něco milostného,“ uzavírá Kyšperský.

Kapela Květy své nové singly postupně zveřejňuje už od prosince. Některé z nich se objeví na další řadové desce, která vyjde během letošního podzimu.

Tagy Květy Kvietah

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY