Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 14.11.2013 - 09:25

Randall RG 3003HE: definice stále žije

Pamatujete na legendární RG80ku? Tak právě na ni navazuje a vylepšuje ji model RG3003HE. Právě odsud vane vítr, který pomáhal definovat zvuk aparátů Randall a ještě dnes, po několik dekádách, pořád táhne.

S výkonem 300W se rozhodně netratí. Jeho preamp nabízí tři kanály a FET tranzistorový koncový zesilovač je schopný při zatížení 4 Ohm dodat vskutku brutální výkon, s nímž vystačíte i na těch největších pódiích. Při použití 8 Ohmových reproboxů dojde ke snížení výkonu zhruba na dvě třetiny. Do zkušeben či na koncertní podia je tak RG skvělou volbou.

Na jeho předním panelu nejprve naleznete separátně umístěné ovladače Gain a Volume každého kanálu, kterými tedy nastavíte jejich zkreslení a hlasitost. Společné oběma kanálům jsou 3pásmový ekvalizér sestávající z ovladačů Bass, Middle a Treble, Presence nastavující středy na úrovni koncového zesilovače, Reverb, Noisegate a Master Volume. Pro další upravení zvuku lze použít spínače Bass Boost a Mid Scoop pro zesílení basů nebo vyříznutí středů. Přední panel obsahuje sluchátkový výstup a vstup pro externí zařízení typu CD nebo mp3 přehrávačů. Zadní panel pak nabízí vstup a výstup efektové smyčky a XLR Line-Out. Je možné připojit footswitch, ovládat lze kanály a reverb. Není co řešit.

Tagy randall RG 3003HE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY