Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 27.07.2019 - 00:01

Overdrive Maxon OD808-40K s modifikací Roberta Keeleye

Před čtyřiceti lety uvedl Ibanez na trh první sérii slavného overdrivu Tube Screamer TS-808, u jehož zrodu stál i vývojový tým firmy Maxon, která Ibanezu v té době postoupila licenci a tím pádem i distribuční práva. Letošní kulaté výročí obě značky samozřejmě připomněly speciálními edicemi „40th Anniversary“, ale Maxon se rozhodl nabídnout zájemcům také exkluzivní limitovanou řadu s označením OD808-40K, pod níž je podepsán renomovaný designer Robert Keeley.

Keeley, majitel stejnojmenné a velmi úspěšné butikové firmy, se nikdy netajil tím, že klasický Maxon OD808 vždy patřil v rámci zkreslovačů postavených na bázi Tube Screameru k jeho jasným favoritům, osazení tohoto obvodu zná téměř nazpaměť a v minulosti si už vyzkoušel několik modifikací.

Prémiová verze OD808-40K se od standardní i výroční série odlišuje modem Max-Gain poskytujícím saturovanější zkreslení s širší projekcí a delší sustain. Nová úprava přináší také větší rezervu hlasitosti, což uvítají především hráči, kteří drive využívají spíše jako téměř čistý mid-boost pro nakopnutí vstupu lampového zesilovače.

Efekt bude dostupný v limitované edici v počtu celkem 400 kusů, a to ve dvojím provedení. Modely s výrobními čísly 1 až 40 ponesou podpis Roberta Keeleye a kromě zmíněného modu jsou vybaveny páčkovým switchem přepínajícím okruh do standardního OD808 režimu, zatímco krabičky s pořadovými čísly 41 až 400 disponují výhradně modifikovaným zvukem.

Společné je tradiční ovládání sestávající z potenciometrů Drive, Balance, Tone, napájení pomocí 9V baterie nebo adapteru a zeleně lakované šasi o rozměrech 61 x 112 x 35 mm. Ceny Maxonu OD808-40K by se měly pohybovat okolo 200 dolarů za modely „#41 – 400“ a cca dvojnásobnou částku zaplatíte za podpisové varianty „#1 – 40“ s duálním obvodem.

Tagy Maxon Maxon OD808-40K
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY