Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 29.05.2019 - 00:01

Klopové a náhlavní mikrofony Shure TwinPlex

Firma Shure zařadila do svého katalogu novou edici mikrofonů TwinPlex, zahrnující čtveřici lavalier modelů TL45, TL46, TL47, TL48 a také headsetovou verzi TH53. Mikrofony využitelné jak pro divadelní či muzikálové aktivity, tak i pro broadcasting nebo firemní prezentace, jsou osazeny kapslí s dvojitou paralelní membránou a podle slov výrobce se jedná o nejkomplexnější kondezátorové kapsle, které společnost doposud vyrobila.

Miniaturní deska s elektronickými obvody je umístěna mezi membránami a mikrofony jsou vybaveny malým víčkem potaženým hydrofobní vrstvou, díky níž tyto mikrofony poskytují až desetinásobně vyšší ochranu proti potu ve srovnání se standardně řešenou konstrukcí. Většina mikrofonů disponuje širokospektrální frekvenční odezvou s výjimkou modelu TL48, určeného především pro mluvené slovo, u kterého bylo o 6dB posíleno středové pásmo 7 kHz.

Pro řadu TwinPlex s kulovou směrovou charakteristikou navrhnul výrobce nový typ kvalitní, mechanicky odolné a proti interferencím rezistentní kabeláže o průměrech 1.1 a 1.6 mm (podle typu mikrofonu) a větší část kolekce bude nabízena v barevných provedeních Black, Cocoa, Tan nebo White.

U jednotlivých verzí mikrofonů budou k výběru následující možnosti konektivity:
TL45 (průměr kabelu 1.1 mm, nižší citlivost) – konektor LEMO
TL46 (kabel 1.6 mm, vyšší citlivost) – LEMO/mTQG-TA4F
TL47 a TL48 (kabel 1.6 mm, nižší citlivost) – LEMO/mTQG-TA4F/MDot/XLR/bez konektoru
TH53 (kabel 1.6 mm, nižší citlivost) – LEMO/mTQG-TA4F/MDot/bez konektoru.
XLR zdířky mají být dostupné pouze u černých variant.

Klopové a náhlavní mikrofony Shure TwinPlex se v distribuci objeví pravděpodobně na přelomu května a června. Oficiální ceny nastavené pro americký trh se mají pohybovat v těchto relacích: TL45 a TL46 shodně cca 400 dolarů, TL47 cca 400 až 450 dolarů v závislosti na zvoleném konektoru, TL48 cca 430 až 500 dolarů a headset TH53 cca 580 až 600 dolarů.

Tagy Shure Shure TwinPlex

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY