Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basa od BITE Guitars pro šňůru Robbieho Williamse XXV Tour

V létě byla rakouská společnost BITE Guitars požádána, aby pro probíhající světové turné Robbieho Williamse vyrobila baskytaru, která by odpovídala designu Robbieho vlastních obrazů, jejichž tématika byla částečně použita také pro design pódia. Cílem firmy bylo předat nástroj Robbieho dlouholetému baskytaristovi Jerrymu Meehanovi v zákulisí na jejich srpnovém koncertě ve švýcarském Curychu, takže na celý projekt měli v dílnách BITE Guitars pouhý měsíc.

Ručně malovaný BITE Punch 34" ve stylu Precision s pro značku typickou „nakousnutou“ hlavicí Jerryho natolik okouzlil, že jej chtěl ještě ten večer použít, což znamenalo, že zvukaři a filmový štáb museli na poslední chvíli upravit programování videostěn precizně vyladěných pro mnohamilionovou show, aby projekce lépe konvenovala designu basy. Model kombinuje osvědčenou olši a javor, pro stavbu hmatníku byl vybrán pečený akát (black locust) a zvuk přenáší silný pasivní snímač BITE 1000mV split-coil.

Tagy BITE Guitars Robbie Williams

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY