Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Aeon: nekonečný sustain v podání TC Electronic

E-Bow (elektrický smyčec), malou krabičku umožňující po přiložení ke struně dostat z kytary nekonečný tón, začala už v roce 1976 sériově vyrábět kalifornská firma Heet Sound Products, ale v brzké době se na trhu objeví konkurenční model s označením Aeon String Sustainer z dílny TC Electronic. Vychází sice z původní koncepce, ale nabídne několik zásadních vylepšení.

Novinka pracuje stejně jako E-Bow na principu elektromagnetických vln rozkmitávajících vybranou strunu, ale díky speciálním cívkám a modifikovanému obvodu je Aeon, na rozdíl od originálu, schopen ovlivňovat kmit struny i z větší vzdálenosti, což má samozřejmě vliv na flexibilitu a potažmo také na styl hry.

Aeon vytváří podle slov výrobce silnější magnetické pole, což má pozitivní dopad na rychlost vibrace struny, čistotu tónu a jeho dynamiku, společně s optimálnější reakcí v případě přemístění Aeonu nad klasický snímač vytvářející další magnetické pole, a nezanedbatelnou vlastností je i velká výdrž 9V baterie.

Elektronika Sustaineru je ukryta v šasi tvořeném z větší části broušeným hliníkem, na čelní straně najdeme kulaté aktivační tlačítko, spodní část s podélným výkrojem je vyhrazena pro čidlo signálu a součástí napájecího okruh je detektor, jenž po osmi minutách nečinnosti zařízení automaticky vypne.

Aeon String Sustainer není určen pouze pro kytaru, ale své uplatnění si najde i v kombinaci s basou, mandolínou a dalšími strunnými nástroji, kterým dodá další dimenzi a hráči rozšíří jeho vyjadřovací rejstřík. Novinka se v evropských obchodech představí pravděpodobně na rozhraní června a července, cena nastavená pro americký trh se má pohybovat okolo 70 dolarů.

Tagy TC Electronic Aeon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY