Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 11.07.2018 - 00:01

Update aplikace TonePrint pro efekty TC Electronic

Sedm let od vydání první verze aplikace TonePrint, určené pro editaci kytarových a basových efektů firmy TC Electronic, přichází dánská společnost s inovovanou verzí tohoto softwaru, který je kompatibilní se zařízeními pracujícími na platformách iOS, Android, PC a Mac.

Rozsáhlý update, který samozřejmě zachovává základní vlastnosti původní verze včetně funkce Beam, tedy bezdrátového stažení vybraného presetu ze smartphonu, jehož reproduktor vyšle po přiložení k nástroji do snímače soubor magnetických impulsů, jenž se následně uloží do TonePrint efektu, je podle slov produktového manažera TCE Toreho Lynggaarda Mogensena pouze začátkem rozsáhlého vývojového programu firmy, takže uživatelé produktů TC Electronic se mají na co těšit.

Nová aplikace umožňuje hráčům upravovat parametry jednotlivých krabiček přímo v mobilním zařízení (předchozí varianta vyžadovala u tohoto druhu editace desktopové systémy Mac/Windows), software má také rychlejší chod a odezvu, podporuje funkci MASH a mimo jiné nabízí změny nastavení u stažených presetů TonePrint, což bohužel (alespoň prozatím) neplatí pro zvuky z edice Artist vytvořené známými muzikanty.

Kytarové, basové a klávesové Artist presety najdeme v paketech Blues, Prog Pop, Bass Rock, The Dirty Farmers, Connaisseur, Bass Brilliance, Helix Phaser a SpectraComp Funk s různými konfiguracemi (reverby, delaye, modulace, kompresory, octavery apod.), jejichž autory jsou např. Robben Ford, John Petrucci, Duff McKagan, Roscoe Beck, Jordan Rudess, Phil X, Mark Lettieri, Derek Sherinian, Misha Mansoor, Victor Wooten atd.

Vylepšený TC Electronic TonePrint Editor ve verzích 4.0.05 (momentálně varianty Mac nebo Windows) můžete stahovat zde, aplikace pro Android a iOS najdete na portálech Google Play a App Store.

Tagy TC Electronic TonePrint
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY