Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuální výzvy SoundCzech podpoří výjezdy na prestižní konference i poznávání lokálních scén. | Foto: SoundCzech
Aktuální výzvy SoundCzech podpoří výjezdy na prestižní konference i poznávání lokálních scén. | Foto: SoundCzech
redakce -

SoundCzech vysílá hudebníky do New Yorku, Indie nebo na Slovensko

Česká hudební exportní kancelář SoundCzech odhalila další kolo výzev. Jejich úkolem je podpora muzikantů a hudebních profesionálů v jejich kariérním rozvoji. Část programů je navíc vyhlašována v rámci Roku české hudby, díky kterému jsou vybrané finanční podpory vyšší než obvykle. S dvanáctkou nových výzev mohou hudební profesionálové vyrazit třeba na konferenci do New Yorku nebo na Womex v britském Manchesteru.

„Pozitivní zprávou je, že se jako SoundCzech opět vracíme na velmi prestižní akce,“ vysvětluje za SoundCzech Radek Pavlovič. „Mám na mysli zejména IndieWeek ve Spojených státech, All About Music v Indii a M for Montréal v Kanadě. Všechny tyto akce mají uzávěrku přihlášek 31. března a stejně jako u všech výzev platí, že je nutné do čtrnácti dnů od skončení akce dodat závěrečnou zprávu,“ doplňuje.

Vybraným zájemcům poskytne česká exportní kancelář podporu ve výši 40 (All About Music, M fot Montréal), resp. 50 tisíc korun (Indie Week) a akreditaci. Přihlášky je možné podávat prostřednictvím formuláře, který zájemci najdou na webu SoundCzech.

Na řadu prestižních konferencí je možné s podporou SoundCzech vyrazit i v rámci Evropy. Už v polovině dubna se v Brémách koná Jazzhead! Největší veletrh zaměřený na jazz na světě. Tady je nutné přihlášku podat do 15. března. Totéž platí i pro na začátku května v Edinburghu pořádané Wide Days, kam lze s podporou SoundCzech vyrazit vůbec poprvé, zaměřené na podporu a rozvoj hudebního průmyslu ve Skotsku. Konec března coby deadline pro podání přihlášek platí pro tradiční veletrh Womex (Worldwide Music Expo) v Manchesteru nebo hamburský festival Reeperbahn.

„Festival, na který přicházíte, abyste se zamilovali do nových kapel, které uslyšíte a uvidíte poprvé,“ – tak sám sebe charakterizuje chorvatský Ship, který se v Šibeníku koná v polovině září. Vedle zmíněných Wide Days se jedná o druhou novinku v portfoliu akcí podporovaných SoundCzech. Až deset hudebních profesionálů lačných nové chorvatské a evropské hudby podpoří částkou 3 000 Kč.

Radek Pavlovič upozorňuje také na dvě výzvy ProVisit Krakov a ProVisit Slovensko. „Princip je v zásadě takový, že se desítka hudebních profesionálů vydá prozkoumat místní hudební scénu, projde si tamní kluby a ideálně naváže kontakt s tamními promotéry,“ vysvětluje. I tady platí zkrácený deadline přihlášek do 15. března 2024.

Přehled veškerých aktuálních výzev zájemci najdou, včetně všech potřebných informací a přihlášek, na stránkách SoundCzech.cz, v sekci Výzvy.

Tagy SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY