Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.10.2019 - 00:01

Smyčkujte s MXR Clone Looperem

Populární loopery má dnes ve svém portfoliu už většina velkých firem, nabízejících tento typ efektu v nejrůznějších provedeních a formátech. Jednou z posledních tradičních značek, vstupujících nyní do této produktové kategorie, je společnost MXR, která představila svůj první model pedálového smyčkovače. Novinka s označením Clone Looper M303 by podle slov výrobce měla nabídnout vyšší kvalitu reprodukovaného signálu, než jakýkoliv jiný looper konkurenční značky.

Clone Looper disponuje úložištěm pro 6 minut záznamu s neomezeným vrstvením a kromě potenciometru Volume, nastavujícího poměr hlasitosti smyček oproti průchozímu zvuku, je vybaven dvojicí kovových footswitchů obsluhujících všechny potřebné parametry (rec, dub, play, stop, atd.).

Postupným mačkáním knoflíku hlasitosti získáte také přístup k dalším funkcím: 1x – Double Speed (čas 3 min.), 2x – Half Speed (čas 12 min.), podržení – reverzní mod, podržení po dobu cca 5 sekund + rec/dub – mazání záznamu. Editaci zpřehledňují dvě barevné diody Speed a Reverse.

Na čelní straně šasi je vedle vstupu a výstupu umístěn konektor pro externí expression pedál ovlivňující hlasitost, nebo pro momentary spínač (režim Play Loop Once) a zdířka CTR slouží k připojení identického typu switche, jenž zpřístupňuje funkce Reverse, Half/Double Speed a Clear.

Jak již bylo v úvodu naznačeno, vývojové oddělení MXR se nesoustředilo pouze na standardní funkčnost a mechanickou konstrukci pedálu, ale zapracovalo také na nahrávacím okruhu se záznamem ve vysoké kvalitě, takže přehrávané vzorky si plně uchovávají dynamické i frekvenční vlastnosti originálu.

Zvukoví fajnšmekři ocení i striktně analogovou cestu neefektovaného signálu a u krabičky lze navíc přepínat mezi bufferovaným (defaultní mod) a true bypass zapojením. K volbě se dostanete stlačením ovladače Volume a současnou aktivací looperu.

MXR Clone Looper M303 je vzhledem k vyššímu proudovému odběru (225 mA) napájen výhradně 9V adapterem a frekvenční rozmezí je dáno hodnotami 20 Hz až 20 kHz. Cena smyčkovače se na českém trhu pohybuje pod hranicí 4 700 Kč.

Tagy MXR MXR Clone Looper

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY