Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Smyčcový pedálový synth EHX String9 Ensemble

Firma Electro-Harmonix posílila řadu digitálních efektů ze série 9 o dalšího zástupce, nesoucího tentokrát označení String9 Ensemble, jenž nabízí celkem devět různých emulací smyčcových nástrojů převzatých z několika klasických syntezátorů. Polyfonní model nevyžaduje žádné speciální snímače ani implementaci MIDI, a jako první představitel řady 9 se může pochlubit i funkcí Freeze, která je schopna podržet tón či akord s nekonečným sustainem.

Krabička je vybavena potenciometry Dry – hlasitost čistého signálu, Effect – výraznost efektovaného signálu, dvojicí ovladačů Ctrl 1 / Ctrl 2, jejichž funkce jsou závislé na zvoleném režimu, a rotačním přepínačem s bílou krytkou, jenž nabízí devět následujících zvukových modů:

Symphonic – masivní zvuk velkého symfonického orchestru s možností oktaveru ve spodním rozsahu kytary
June-O – rejstřík ve stylu analogového smyčcového syntezátoru Roland Juno
PCM – hřejivý zvuk malé smyčcové sekce samplované vintage PCM keyboardem
Floppy – emuluje zvuk sampleru využívajícího optické disky Orchestron, včetně režimu warble
AARP – sound smyčcového syntezátoru ARP Solina
Crewman – emulace analogového smyčcového a dechového synthu Crumar Performer, který používali např. Pink Floyd nebo Led Zeppelin
Orch Freeze – orchestrální zvuk s patentovaným efektem EHX Freeze
Synth Freeze – sound smyčcového syntezátoru s efektem EHX Freeze
Vox Freeze – zvuk sboru a smyčců Mellotron, převzatý z modelu EHX Mel9 s efektem EHX Freeze

Kromě nástrojového vstupu zde najdeme dvojici výstupních jacků pro cesty Dry a Effect, napájení modelu s proudovým odběrem 100 mA obstarává standardní 9V adapter a footswitch s bufferovým obvodem přepíná v základním nastavení pouze efektovou cestu s impedancí 500 ohmů, přičemž větev Dry je stále propustná. Další možnost nabízí malý DIP switch, umístěný uvnitř šasi, jenž aktivuje režim Bypass Mute.

Oficiální cena kytarového polyfonního syntezátoru Electro-Harmonix String9 Ensemble o rozměrech 102 x 121 x 89 mm byla v případě českého trhu nastavena těsně pod hranicí 6800 Kč, včetně originálního napěťového zdroje.

Tagy Electro Harmonix Electro Harmonix String9 Ensemble

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY