Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signatura LTD Vulture James Hetfield Olympic White

Společnost LTD se vrátila k signovanému modelu Vulture, navrženému podle preferencí kytaristy Metalliky, a k černé verzi v laku Black Satin přidává elegantně působící provedení s povrchovou úpravou Olympic White. Bílá varianta, poprvé představená na letošním dubnovém veletrhu NAMM, je cenově vstřícnější, v korejské pobočce vyráběnou alternativou k Hetfieldově japonské řadě ESP. LTD Vulture v modernizovaném stylu klasických Flyingů V, které Hetfielda provázejí od počátku jeho hudební kariéry, je postaven z kvalitních materiálů a osazen aktivními podpisovými snímači EMG, jejichž vlastnosti ocení nejen hráči metalových žánrů.

Mahagonové tělo, jehož křídla jsou ukončena zkosením odkazujícím na kontury loga Metallica, doplňuje lepený krk ze tří kusů mahagonu opatřeným Hetfieldovým oblíbeným profilem Thin-U, pro hmatník o radiusu 350 mm byl vybrán eben macassar nesoucí 22 masivních XJ pražců, ořech široký 42 mm a kromě tradičních bodových značek také intarzii Vulture s centrem na oktávové pozici.

Do hlavice s obdobně tvarovaným zakončením jako korpus jsou upevněny uzamykatelné firemní ladicí mechaniky, struny kotví ve struníku TonePros, jenž je kombinován s uzamykatelnou pevnou kobylkou typu tune-o-matic. Většina kovových komponent má povrch v černém chromu, včetně stratocasterovské výstupní vaničky, zapuštěné do vnitřního lubu horního rohu těla.

Kytara s gibsonovskou menzurou 24.75 palců využívá dvojici zakázkových aktivních humbuckerů EMG Het Set James Hetfield, přičemž krková verze JH-N poskytuje čistotu a údernost pasivního snímače společně s dnes už legendární aktivním zvukem, který formoval celou generaci rockových a metalových hráčů. Tento snímač se z konstrukčního pohledu vyznačuje samostatnými keramickými póly, a cívkami s větším a vyšším jádrem než např. EMG 60, což se pozitivně otisklo na výraznějším ataku, silnějším signálu a plnějších spodních pásmech.

U kobylkového humbuckeru JH-B byl použit stejný typ jádra, ale s ocelovými póly, na rozdíl od známého EMG 81, který u této konstrukční části využívá tyčové magnety. Díky instalaci ocelových nástavců produkuje JH-B přesně definovaný rychlý atak a menší indukčnost má pozitivní vliv na transparentnost a čistotu projevu v oblasti nízkých frekvencí, což je jeden z rozhodujících faktorů pro potřebnou čitelnost high-gainových riffů.

Ovládání sestává z potenciometrů společné hlasitosti, tónové clony a třípolohového páčkového přepínače. Signatura LTD Vulture Olympic White, seřízená v továrně na struny Elixir Nanoweb Light XL110, je dodávána společně s luxusním pevným pouzdrem ESP. Oficiální evropská cena atakuje hranici 1900 eur.

Tagy ESP LTD LTD Vulture James Hetfield Olympic White Metallica

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY