Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nová kytarové edice ESP LTD 200DX

Společnost ESP, renomovaný výrobce kytar a baskytar, jehož existence se začala psát v roce 1975, oznámila uvedení šesti nových kytar řady LTD. Modely LTD EC-200DX FM, M-200DX a TE-200DX jsou nabízeny ve dvou zajímavých povrchových úpravách a na evropském trhu by se měly představit v průběhu srpna. Předpokládaná cena jednotlivých kousků má atakovat hranici 530 eur, což znamená, že daná kolekce je určena především kytaristům, kteří hledají kvalitní a zároveň finančně dostupný úvod do hraní na nástroje z produkce ESP.

LTD EC-200DX

Tradičněji řešený model LTD EC-200DX FM v elegantních transparentních lacích Blue Burst či Charcoal Burst má ploché topolové tělo typu Eclipse, jehož kontury jsou inspirovány Les Paulem, top ze dvou kusů obláčkového nebo plamínkového javoru s výraznou kresbou, šroubovaný krk z pečeného javoru a palisandrový hmatník osazený 24 masivními Extra Jumbo pražci.

Kytara vybavená gibsonovskou menzurou o délce 24,75 palců disponuje struníkem stop bar a pevnou kobylkou typu tune-o-matic, ladění obstarávají celokovové firemní strojky. Hardware dostal povrch v černém chromu. EC-200DX nabízí dvojici oblíbených humbuckerů ESP LH-150 s cívkami ukrytými pod černými plechovými kryty, Snímače se silným výstupem jsou ovládány třípolohovým přepínačem, potenciometrem společné hlasitosti a tónovou clonou s integrovaným push-pull rozepínáním cívek.

LTD M-200DX

Korpus superstratu LTD M-200DX s topolovým topem v exkluzivně působících povrchových odstínech Blue Burst a Purple Burst plně využívá tvaru, který mateřské značce ESP dopomohl k celosvětovému úspěchu. Krk z tepelně upraveného javoru je opatřen pohodlným rychlým profilem a reverzní hlavicí, do palisandrového hmatníku je vsazeno 24 jumbo pražců a offsetové poziční značky. U M-220DX s menzurou 25,5 palců byla opět použita pevná kobylka tune-o-matic, ale místo klasického struníku jsou struny ukotveny skrz tělo. Elektronika i snímače jsou obdobné jako u verze EC-200DX.

LTD TE-200DX

Model LTD TE-200DX, jenž je stejně jako varianta M-200DX vyráběn v provedeních Blue Burst nebo Purple Burst, míří na hráče, kteří se poohlížejí po moderně koncipované kytaře designově inspirované Telecasterem. Mezi základní rysy patří lehké topolové tělo s horní deskou z identického dřeva a frézováním hran ve stylu Stratocasteru, pražený javorový krk s hlavicí používanou např. u sérií ESP Traditional, dvouoktávový palisandrový hmatník, hardtail kobylka, černý chromovaný hardware, černé lemování těla a humbuckery ESP LH-150.
 

Tagy ESP LTD LTD 200DX LTD EC-200DX FM LTD M-200DX LTD TE-200DX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY