Přejít k hlavnímu obsahu
Hudbu k filmu Arvéd s Michalem Kernem mají na svědomí Jonatán Pjoni Pastirčák a Aid Kid. | Foto: CinemArt
Hudbu k filmu Arvéd s Michalem Kernem mají na svědomí Jonatán Pjoni Pastirčák a Aid Kid. | Foto: CinemArt
redakce -

Nejlepší hudbu k filmům složili Pastirčák, Aid Kid, Hlavenková, Muchow a Torr

Ve zprávách o 30. ročníku Českého lva trochu zapadly nominace v kategorii Nejlepší hudba. Rádi bychom je připomenuli – ve všech případech se totiž jedná o majstrštyky. V rekordní konkurenci loňské filmové produkce nejvíce nominací získaly filmy Arvéd a Il Boemo, následují je snímky BANGER. a Světlonoc. O sošku Českého lva se v závěrečném hlasování utká 32 titulů v 19 kategoriích. Ceny budou předány 4. března.

Hned dvě želízka v ohni má slovenský skladatel, muzikant a producent Jonatán Pjoni Pastirčák. Společně s předním představitelem elektronické hudby u nás Ondřejem Mikulou alias Aid Kidem je autorem hudby k filmu Arvéd a s francouzským hudebníkem a skladatelem Robinem Coudertem má na svědomí hudbu k filmu Světlonoc.

Na své konto si další sošku Českého lva může připsat skladatel, hudebník a producent Jan P. Muchow za hudbu k filmu Slovo. Další výrazný představitel elektronické scény u nás, producent a skladatel Oliver Torr svůj rukopis výrazně otiskl ve filmu BANGER. Klavíristka, zpěvačka, skladatelka a producentka Beata Hlavenková může Českého lva získat za hudbu k minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje.

Při hlasování o nominacích 30. ročníku cen Český lev hodnotilo 183 filmových profesionálů 47 hraných celovečerních filmů, 15 dokumentárních filmů vybraných předvýběrovou komisí ČFTA, 16 televizních děl, 9 animovaných a také 10 krátkých filmů, které rovněž vybrala předvýběrová komise ČFTA.

Všem nominovaným gratulujeme a držíme palce. Více informací najdete na www.ceskylev.cz.

Tagy hudba k filmu Český lev Jonatán Pjoni Pastirčák Aid Kid Beata Hlavenková Oliver Torr Jan P. Muchow

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY