Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #107: Jakub Krajíček

Ostravský hudebník a producent Jakub Krajíček přišel vyprávět, jak se mu v Ostravě žije a tvoří, o své práci pro film a televizi, ale také o tom, jak se k hudbě dostal. Je to zajímavá cesta a Jakubovy příběhy se moc dobře poslouchají

Rozhovor o samotě v Ostravě a jejím zvuku.

Jakub Krajíček je autor hudby pro film a divadlo. Hudebně spolupracuje na televizních pořadech, reklamách i audioknihách.

Po absolvování Filmové školy Zlín ho zajímal především filmový zvuk. Jako mistr zvuku natočil mnoho dokumentů a televizních pořadů. Od roku 2012 se začal v titulcích objevovat také jako skladatel. Hudební tvorba mu poskytla větší prostor pro seberealizaci, a když zakázek postupně přibývalo, stala se jeho hlavní profesí. V roce 2019 vyhrál skladatelskou soutěž pořádanou festivalem Soundtrack Poděbrady. Se svou kapelou Stratopilot právě vydává nové album.

 

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Podcast vzniká s podporou našeho partnera LD Systems, na jehož špičkovou audiotechniku pořad nahráváme. Inovativní výrobky této značky doporučujeme – ať už se jedná o sluchátka, mikrofony, reproboxy, zesilovače, ozvučovací sestavy nebo třeba bezdrátové systémy.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jakub Krajíček Stratopilot Podcast David Pomahač LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY