Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - So, 18.05.2013 - 00:01

MusicAid: Co je důležité a kde se to děje?

Co je důležité a kde se to v dnešním světě děje, takový je slogan jednoho ze tří benefičních koncertů MusicAid, které jejich organizátoři připravují pro čtyři neziskové organizace - Nový Prostor, Cesta domů, reSITE a Asistence. Společně s nimi projekt podpoří i kapely, mezi nimiž nechybí The Prostitutes, Calm Season, Piano, Cartonnage nebo The Tap Tap. Jejich pražské koncerty na podporu tohoto potřebného projektu se budou konat tři pátky, od 24. května do 7. června.

Všechny neziskovky pracují s lidmi, kterým se snaží pomoct v těžké situaci. Nový Prostor pomáhá lidem v těžké životní situaci vrátit se do společnosti, Cesta domů umožňuje umírajícím umírat doma, reSITE se zabývá problematikou veřejného prostoru a Asistence pomáhá všem handicapovaným. "Vybrali jsme si neziskové organizace ze sektorů, do kterých se nejméně přispívá. Rozčiluje nás, že lidé se štítí lidí, že si říkají, že jim se to nemůže stát a nemyslí na budoucnost. Touto akcí chceme o těchto problémech naší společnosti více mluvit, donutit lidi o nich přemýšlet," říká Amálie Kovářová z realizačního týmu, jehož cílem je rozšířit povědomí o těchto neziskových organizacích a pomoci informovat o problémech, kterým čelí.

Záběr MusicAid je ovšem širší - a jde nad rámec koncertů. Už v pondělí 20. května tak můžete vyrazit na projekce filmů o Asistenci, až do 26. května na výstavu návrhů studentů architektuty a řadu dalších akcí. Kompletní program najdete ZDE.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY