Přejít k hlavnímu obsahu
Miloš Meier
Miloš Meier
redakce -

Miloš Meier chystá workshopy Drumming Syndrome

Přední český bubeník a člen Československé Supergroup Miloš Meier, působící také v sestavě s Michalem Pavlíčkem, BSP, Noidem, Stroy a Dymytry vyráží na turné se svým bubenickým projektem Drumming Syndrome. Navazuje tak na vydání stejnojmenného DVD a svá úspěšná vystoupení na Meinl Drum Festivalu v Německu a La Rioka Drumming Festivalu ve Španělsku, kde hrál mimo jiné s bubeníkem Korn Rayem Luzierem nebo bývalým bubeníkem Whitesnake a bandu Ozzyho Osbourna Tommy Aldrinem.

Bubenické umění Miloše Meiera bude ke spatření v pětadvaceti městech České republiky. Kromě průřezu z celé jeho dosavadní tvorby na turné dojde i na jeho vyprávění o zkušenostech na domácí a zahraniční hudební scéně a samozřejmě také o bubnech a příslušenství, které používá. „Novinkou na tomto turné bude speciální světelná show, která bude myslím naprosto ojedinělá a výjimečná. Světla totiž budou součástí mých bubnů a budou vizuálně doplňovat skladby a bubenická sóla, která zahraju. Chtěl bych tedy na tohle turné pozvat nejenom bubeníky, ale i fanoušky kapel, ve kterých hraju," říká Miloš. Ti se mohou stát součástí plánovaného DVD, jehož vydání je v plánu na závěr letošního roku.

Turné vypuklo 12. března v Rakovníku a během čtyř měsíců navštíví Ostravu, Kroměříž, Domažlice, Prahu, České Budějovice, Prachatice, Pelhřimov nebo Hronov. „Vzhledem k tomu, že mám do konce června dalších téměř 40 koncertů s mýma kapelama, musel jsem termínově tohle turné rozložit do čtyř měsíců. Bude to tedy náročný, ale moc se těším, protože právě na těchto mých Drumming Syndrome akcích můžu hrát naprosto svobodně a neomezeně. A na některém z koncertů vznikne i videozáznam, který pak použiju pro nové DVD Drumming Syndrome, jehož vydání plánuju na konec tohoto roku," uzavírá Miloš.

Motivací pro všechny návštěvníky workshopů je sleva 10 % na nákup činelů MEINL v prodejnách kytary.cz, které najdete na těchto adresách, jsou ZDARMA – a budou se konat 9. dubna v Brně a 30. května 2013 v Praze. Miloš Meier během série workshopů představí také novou řadu činelů MEINL Classics Custom Extreme Metal, která je, jak sám název napovídá, určena těm největším bubenickým ranařům. Zajímavostí je, že tyto činely se vyrábí ze slitiny B10, která obsahuje více cínu, a díky tomu mají lepší zvukové vlastnosti a nabízí maximální životnost. Podívejte se na poslední Milošovo video. A mimochodem, tento přední výrobce činelů a perkusí nedávno spustil české webové stránky Meinlpercussion.cz.

Tagy Drumming Syndrome

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY