Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

LTD začíná konečně distribuovat model Kirk Hammett KH-V

Už v létě minulého roku oznámila společnost ESP, že pověřila svou dceřinou značku LTD výrobou nového signovaného modelu Flying V podpořeného jménem Kirka Hammetta, což se následně potvrdilo na veletrhu NAMM, kde byl k vidění opulentně působící prototyp ve zlatém laku. Ovšem na zahájení sériové produkce modelu s označením Kirk Hammett LTD KH-V, nabízeného ve třech barevných úpravách, si příznivci daného typu kytar museli počkat téměř rok.

Základ nástroje s asymetricky pojatým tělem, které na rozdíl od klasického Flyingu dostalo také frézování spodní hrany pro lepší přístup k vyšším polohám hmatníku, tvoří průchozí krk lepený ze tří kusů javoru se subtilnějším U-profilem, k němž jsou připevněna korpusová křídla z koriny. Pro stavbu hmatníku o radiusu 350 mm byl použit eben macassar, k dispozici je 24 masivních pražců extra jumbo a ořech má šířku 42 mm.

Model s menzurou 25.5 palců využívá dvojici signovaných humbuckerů EMG Bone Breaker, přičemž kobylkový typ je osazen keramickým a krková verze Alnico 5 magnetem. Ovládání sestává z třípolohového páčkového switche, společné hlasitosti a tónové clony. Aktivní elektroniku napájí 9V baterie uložená v šachtě na zadní straně těla.

Struny jsou ukotveny skrz korpus a přes pevnou kobylku tune-o-matic Tonepros Locking TOM míří do firemních uzamykatelných mechanik usazených do hokejkové hlavice. Jackový výstup ve formě stratocasterovské vaničky je umístěn na vnitřním lubu horního korpusového křídla.

Kirk Hammett LTD KH-V bude dostupný pravděpodobně v průběhu června, a to v povrchových úpravách Metallic Gold, Red Sparkle a Black Sparkle s krémovým, zlatým či černým pickguardem a zlatým nebo černě chromovaným hardwarem. Oficiální cena včetně luxusního pevného pouzdra ESP atakuje hranici 1800 dolarů.

Tagy ESP LTD LTD Kirk Hammett KH-V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY