Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Pá, 17.05.2013 - 00:01

Letní Rockové kurzy: Lepší než válení u vody

Tradiční Rockové kurzy ve Velkých Losinách na Šumpersku, doplněné o Letní uměleckou dílnu s dalšími kreativními aktivitami, letos odstartují 12. července. Tato každoroční desetidenní akce, na kterou se sjíždějí muzikanti a umělci z celé republiky, vstupuje už do svého do XVII. ročníku. Kromě výuky, jamů, koncertů a aktivní rekreace v podhůří Jeseníků, přinášejí kurzy především nezaměnitelnou tvůrčí atmosféru, která je prostoupena celou akcí.

Hudební obory volně rozšiřuje Letní umělecká dílna s možnostmi dalších kreativních aktivit, jako je fotografování, psaní textů, malba, tvorba šperků nebo scénický tanec. Jádro lektorské sestavy dlouhodobě tvoří, kromě zakladatele a garanta akce, kytaristy Honzy Militkého, také basák a kytarista Honza Tulenko a bubeník a perkusista Camilo Caller. Jejich sestavu letos nově doplní zpěvačka se soulovým projevem Stefanie Ruso. Tato kosmopolitní osobnost, spolupracující mimo jiné s americkým skladatelem a basistou Stevem Clarkem, vystřídá u mikrofonu časově zaneprázdněného Petra Kutheila, a letos se dočkáte i Honzy Aleše z formace Celula New York Lacza Decziho.

Letos premiérově kromě obvyklých deseti dnů trvání obou akcí (12. - 21. července) můžete zvolit i zkrácenou týdenní délku pobytu (12. - 18. července). A pořád platí, že tyhle kurzy neslouží k tomu, aby tam někdo někomu cosi dokazoval, ale jako slovy těžko popsatelné, inspirativní hudební a umělecké setkání na mnoha úrovních, které nabízí množství informací a také velmi silnou, nezaměnitelnou atmosféru.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY