Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.01.2018 - 00:01

Lampový Ibanez NTS Nu Tubescreamer

Legendární overdrive Tube Screamer, který firma Ibanez poprvé představila koncem sedmdesátých let a od té doby uvedla na trh řadu různých verzí, se dočkal asi nejzásadnější modifikace, kterou je novinka s označením NTS Nu Tubescreamer, využívající v obvodu speciální malou elektronku NuTube společnosti Korg, použitou také v mini-aparátech řady Vox MV50.

Nový model s designem šasi převzatým z první série TS808 se od klasických variant na první pohled odlišuje bílým lakem, zatímco pro tuto sérii typický zelený odstín byl použit u grafického potisku a čepiček potenciometrů a další změnou je prosklený otvor s lampou NuTube, jejíž životnost podle firmy Korg přesahuje hranici 30 000 hodin provozu.

Elektronka, pracující na podobném principu jako klasická trioda, je osazena vakuovým fluorescenčním displejem (VFD) vyvinutým japonskou firmou Noritake Itron a kromě typického hřejivého zvuku s citlivou dynamikou se vyznačuje také nižší mikrofoničností, energeticky úspornějším provozem a vysokou spolehlivostí.

Nu Tubescreamer je stejně jako např. TS808 vybaven ovladači Drive, Tone, Level, ale přibyl zde malý potenciometr Mix s krajními polohami CL a OD, kterým lze plynule nastavit poměr mezi čistým a zkresleným signálem. Obdélníkový footswitch je pomocí relé zapojen v režimu true bypass a efekt je možno napájet 9V baterií nebo adapterem 9 až 18V, jehož zdířka je umístěna na pravém boku krabičky.

Lampový Ibanez NTS Nu Tubescreamer by měl být oficiálně představen na nastávajícím hudebním veletrhu NAMM 2018 v americkém Anaheimu a jeho předpokládaná cena by se měla na evropském trhu, kam novinka dorazí zřejmě koncem února, pohybovat okolo 270 eur.

Tagy Ibanez Ibanez NTS Nu Tubescreamer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY