Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.09.2018 - 00:01

Kompresor MXR Dyna Comp Deluxe: další inovace klasiky

MXR Dyna Comp, jeden z historicky nejoblíbenějších kytarových kompresorů, se od roku 1976 dočkal několika následovníků a jeho obvod vycházející z vintage modelu značky Ross lze v různých obměnách najít i v efektech konkurenčních výrobců. Pro příznivce tohoto dnes už kultovního modelu nyní vývojáři z MXR připravili další modernizovanou verzi s označením Dyna Comp Deluxe M228.

Stejně jako originální "Script" Dyna Comp ze sedmdesátých let využívá i novinka analogový okruh postavený na čipu CA3080, ale oproti předchůdci disponuje kromě vylepšeného ovládání také transparentnějším přednesem, nižším šumem a širším dynamickým rozsahem.

Vedle klasických potenciometrů Output a Sensitivity pro nastavení míry komprese a délky sustainu je krabička vybavena tónovou clonou a ovladačem Clean, který umožňuje plynule volit poměr mezi čistým a efektovaným signálem, což značným způsobem ovlivňuje čitelnost a dynamiku výsledného tónu.

Kulaté tlačítko Attack s informační diodou nabízí mody s pomalejším nebo rychlejším náběhem komprimace a krabička je napájena 9V adapterem nebo baterií, jejíž šachta je přístupná po odšroubování spodního krytu šasi.

Kompresor MXR Dyna Comp Deluxe M228 boduje jak svým zvukem, který více respektuje charakter nástroje, tak i flexibilitou a jeho cena se na americkém trhu pohybuje okolo 130 dolarů. V evropské distribuci se novinka objevuje právě teď.

Tagy MXR MXR Dyna Comp Deluxe
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY