Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Plíhal -

Kalkulačky Teenage Engineering: nový sampler a vokální syntezátor

Hurá! Série syntezátorových „karkulaček“ od švédských inovátorů a elektronických estétů Teenage Engineering bude nově obohacena o sampler PO-33 K.O! a vokální syntezátor PO-35 speak, které doplňují dříve představený PO-32 tonic. Do obou lze nahrávat pomocí linky nebo zabudovaného mikrofonu a znamená to jediné – váš miniaturní geek set-up nyní konečně můžete obohatit i o vlastní zvuky.

PO-33 K.O! funguje jako klasický sampler. Pracuje se samply do délky 40 s, které můžete uložit buď jako melodické, a přehrávat je chromaticky, nebo jako bicí, což umožňuje vytvoření celého drum kitu z vlastních zvuků.

PO-35 speak výrobci představují jako vokální syntezátor s osmi různými charaktery zvuku. Sampluje až do délky 120 s a nahrávky se následně dají transponovat a dále upravovat.

Oba Pocket Operatory mají zabudovaný krokový sekvencér, efekty (PO-35 osm, PO-33 šestnáct) i reproduktor. Stejně jako ostatní PO mohou být synchronizovány přes audio clock pomocí 3,5 mm konektorů a výborně si rozumí sami mezi sebou, se syntezátorem OP-1 nebo s miniaturními kolegy ze stáje Korg Volca a dalšími zařízeními.

Sampler i syntezátor opět v případě potřeby využijete také jako hodiny s budíkem a chybět nebudou ani veselé animace na displeji. K napájení slouží dvě baterie AAA, které zajistí nepřetržitý měsíční provoz nebo dva roky používání, pokud PO taky někdy vypnete.

Tagy Teenage Engineering PO Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY