Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Plíhal - Čt, 25.01.2018 - 16:00

Kalkulačky Teenage Engineering: nový sampler a vokální syntezátor

Hurá! Série syntezátorových „karkulaček“ od švédských inovátorů a elektronických estétů Teenage Engineering bude nově obohacena o sampler PO-33 K.O! a vokální syntezátor PO-35 speak, které doplňují dříve představený PO-32 tonic. Do obou lze nahrávat pomocí linky nebo zabudovaného mikrofonu a znamená to jediné – váš miniaturní geek set-up nyní konečně můžete obohatit i o vlastní zvuky.

PO-33 K.O! funguje jako klasický sampler. Pracuje se samply do délky 40 s, které můžete uložit buď jako melodické, a přehrávat je chromaticky, nebo jako bicí, což umožňuje vytvoření celého drum kitu z vlastních zvuků.

PO-35 speak výrobci představují jako vokální syntezátor s osmi různými charaktery zvuku. Sampluje až do délky 120 s a nahrávky se následně dají transponovat a dále upravovat.

Oba Pocket Operatory mají zabudovaný krokový sekvencér, efekty (PO-35 osm, PO-33 šestnáct) i reproduktor. Stejně jako ostatní PO mohou být synchronizovány přes audio clock pomocí 3,5 mm konektorů a výborně si rozumí sami mezi sebou, se syntezátorem OP-1 nebo s miniaturními kolegy ze stáje Korg Volca a dalšími zařízeními.

Sampler i syntezátor opět v případě potřeby využijete také jako hodiny s budíkem a chybět nebudou ani veselé animace na displeji. K napájení slouží dvě baterie AAA, které zajistí nepřetržitý měsíční provoz nebo dva roky používání, pokud PO taky někdy vypnete.

Tagy Teenage Engineering PO Teenage Engineering
Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY