Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jack White a duální booster MXR / TMH Double Down

Na loňském letním veletrhu NAMM byl poprvé k vidění pedál Double Down, který nyní společnosti MXR a Third Man Hardware uvedly na trh. Za druhou jmenovanou značkou stojí frontman a kytarista kapely White Stripes Jack White, jenž se při vývoji daného boosteru spojil s týmem Custom Shopu MXR. Double Down je určen hlavně hráčům používajícím stereofonní systém nebo dva různé zesilovače současně, čemuž odpovídá duální koncepce tohoto efektu.

Double Down je postaven na dvou samostatných okruzích známého boosteru MXR Micro Amp, který už po dlouhou dobu patří k neoblíbenějším Whiteovým pedálům. K Micro Ampu White přešel v roce 1997, a to poté, co firma Digitech pozměnila obvody svého pitch shifteru Whammy, jenž kytarista do té doby používal jako booster pro nakopnutí předzesilovací sekce zesilovače.

Monofonní jackový vstup doplňuje dvojice výstupů, z nichž každý disponuje vlastním ovladačem gainu zvyšujícím úroveň signálu až o +26 dB. Na levém boku šasi se nachází také malý spínač Phase, přidávající výslednému zvuku výrazný stereofonní efekt pomocí obrácení fáze druhého výstupního signálu.

Pravá strana krabičky nese druhý přepínač s možností volby bufferovaného či true bypass režimu. K oběma spínačům jsou přiřazeny stavové diody. „Chceme dělat věci, které osloví muzikanty všech možných žánrů,“ poznamenal White. „Dovedeme si představit, jak ho lidé používají pro vokály nebo nějaký nástrojový stereo efekt.“

„Nejsem moc na to: 'Tohle je zkreslovací pedál Jacka Whitea: získejte ten zvuk Jacka Whitea,'“ dodává White. „Opravdu nechci tento prodávat koncept. Raději se snažím vytvořit něco užitečného, z čeho mohou ostatní lidé dostat svůj originální zvuk.“

MXR / Third Man Hardware Double Down je nabízen buď ve standardním provedení s černým šasi a žlutou grafikou nebo v obráceně řešeném barevném gardu. Klasická verze vyjde na cca 170 dolarů, druhá varianta je zařazena do limitované edice a lze ji pořídit za cca 240 dolarů.

Tagy MXR MXR / TMH Double Down Third Man Hardware

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY