Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.09.2021 - 00:01

Fender přidává do edice Tone Master kombo Super Reverb TM

Po kladně přijatých digitálních kombech Deluxe a Twin Reverb ze série Tone Master, které si vysloužily řadu pochvalných recenzí, přichází Fender na trh s dalším modelem Tone Master Super Reverb, jehož předlohou je tentokrát „blackface“ verze slavného aparátu Super Reverb 4x10. Stejně jako dva předchozí Tone Mastery využívá novinka kombinaci polovodičových obvodů a patentované modelingové technologie, schopné věrně reprodukovat zvukový charakter lampového originálu z šedesátých let.

Speciálně navržený dvěstěwattový koncový stupeň simuluje chování elektronkového power ampu o výkonu 45 W a maximální hlasitost lze navíc snížit v krocích 0.5, 1, 5, 12 nebo 22 wattů, což znamená, že kombo včetně komprese vytavené výkonové jednotky je možno použít prakticky kdekoli. Tedy naživo, ve studiu nebo při domácím cvičení, kde ovšem může být limitujícím faktorem velikost aparátu.

Ta je samozřejmě dána čtveřicí desetipalcových reproduktorů Jensen P-10R, osazených Alnico magnety a montovaných do skeletu z lehké překližky ze dřeva meranti. Předzesilovač nabízí dva kanály Normal a Vibrato, každý s dvojicí rozdílně citlivých vstupů a spínačem Bright, dodávajícím zvuku větší porci vyšších středů. Kanál Normal disponuje hlasitostí a dvoupásmovými korekcemi, větev Vibrato přidává ovladač středů, reverb a modulační parametry Speed / Intensity.

Síťový přepínač a switch On/Mute jsou umístěny na zadním panelu šasi, kde má své místo i šestipolohový rotační volič zmíněného attenuatoru, zdířka footswitche, USB port pro případný upgrade firmwaru a XLR výstup napojený na vypínatelnou emulaci kabinetů se dvěma presety IR impulsů, zachycených mikrofony Shure SM57 a Royer R-121. Linka je vybavena také tlačítkem uzemnění a vlastní hlasitostí.

Kombo Fender Tone Master Super Reverb o rozměrech 64 x 63 x 27 cm a hmotností cca 16.3 kg je dodáváno společně s měkkým nepromokavým obalem a dvoucestným footswitchem, Oficiální česká cena se pohybuje těsně pod hranicí 33800 Kč.

Tagy Fender Fender Super Reverb Tone Master
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY