Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.07.2021 - 00:01

Edice Squier FSR Classic Vibe 60 Custom Esquire

První prototyp modelu Esquire sestavili Leo Fender a George Fullerton v roce 1949 a v březnu následujícího roku se jednosnímačové nástroje, které daly základ následné sérii Broadcaster (později Telecaster), objevily na trhu. Za více než sedmdesát let se tento typ kytary dočkal několika úprav a řady reissue verzí, včetně japonských edicí nebo unikátních kousků z firemního Custom Shopu. Zatím poslední kolekci, reagující na rostoucí poptávku po Esquieru, představuje série Squier FSR 60 Custom Esquire z populární řady Classic Vibe, kombinující tradiční koncepci s modernějšími konstrukční prvky.

Pro výrobu těla, jehož přední i zadní hrany zdobí bílá výložka, bylo vybráno dřevo nato, šroubovaný javorový krk s pohodlným subtilnějším C-profilem doplňuje hmatník z indického laurelu o radiusu 9.5 palců, do něhož je zasazeno 21 užších vysokých pražců. Kostěný ořech má šířku 42 mm a délka menzury činí standardních 25.5 palců (648 mm).

Struny jsou ukotveny skrz korpus, klasickou kobylku s vaničkovou základnou připevněnou čtveřicí vrutů kryje vrstva niklu, trojice duálních válečkových kamenů je chráněna chromem a na hlavici s logem ve stylu šedesátých let najdeme celokovové vintage ladicí strojky s malými oválnými rondely a srážeč strun EH.

Jak už bylo řečeno, Esquire je na rozdíl od Telecasteru vybaven pouze kobylkovým snímačem, v daném případě se jedná o single coil Fender Designed s magnetem ze slitiny Alnico, dodávající tónu potřebnou vzdušnost a čitelnost. Ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti, tónové clony a třípolohového páčkového přepínače.

Ten nabízí následující možnosti: 1. poloha – zapojena pouze hlasitost, 2. poloha – zapojena hlasitost i clona, 3. poloha – zapojena hlasitost a fixní obvod TRO (Treble Roll-Off) s kondenzátorem eliminujícím vyšší frekvenční pásma. Díky těmto konfiguracím lze z Esquieru dostat poměrně širokou paletu zvuků od brilantního ostrého tónu až po temnější měkký témbr s kulatějším atakem.

Squier FSR Classic Vibe 60 Custom Esquire, zařazený do produktové linie Fender Special Run, je dostupný v odstínech Lake Placid Blue, Black a transparentní úpravě Sunburst s třívrstvým bílým pickguardem v decentním patinovaném provedení „parchment“. Evropská cena nástroje vyráběného indonéskou pobočkou se pohybuje pod hranicí 400 eur.

Tagy Fender Squier Squier FSR Classic Vibe 60 Custom Esquire

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY