Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.10.2020 - 00:01

Dynacord MXE5 Matrix Mix Engine

Společnost Dynacord představila nový MXE5 Matrix Mix Engine, prvního zástupce sofistikovaných systémů nabízejících směšovací, routingové a řídící funkce. Ve vývojovém centru sídlícím v německém Straubingu vybavili rackový MXE5 audio maticí v konfiguraci 24x24 s 12 analogovými mic/line vstupy, 8 linkovými výstupy a 24 zvukovými kanály typu Dante.

High-endový model zároveň funguje jako komunikační hub pro všechna periferní zařízení založená na IP technologii a poskytuje komplexní správu celého zvukového systému. Přestože je MXE5 určen především pro pevné instalace na místech, jako jsou stadiony, konferenční a umělecká střediska, vzdělávací zařízení apod., lze jej samozřejmě také využít v rámci koncertní činnosti a příbuzných aktivit.

Engin pracuje se vzorkovací frekvencí až 96 kHz, latence je menší než 0.22 ms, zkreslení se pohybuje pod hodnotou 0.002 dB THD a poměru signálu k šumu činí více než 118 dB. Jednotka může být také použita jako OCA systém s monitorovacími a kontrolními schopnostmi a kromě toho slouží i pro ovládání reproduktorů FIR-Drive. Integrace produktů třetích stran je umožněna prostřednictvím plug-inů včetně modulu pro Q-SYS.

Rack také zahrnuje celou síťovou infrastrukturu s audio přenosem Dante nebo ovládáním kompatibilním s AES70, a to bez nutnosti dodatečné instalace externích karet. Zmíněných 24 kanálů doplňuje processing nabízející zónovou mixáž, dynamický EQ, delay, kompresor, limiter, ducking, de-esser atd. Připravovaný upgrade má obsahovat  funkci automatického mixu a moduly AEC (Acoustic Echo Cancellation), AGC (Automatic Gain Control) či ANC (Ambient Noise Control).

Navíc primární a sekundární porty OMNEO umožňují integraci různých sítí, využít lze i osm portů GPIO s vestavěným multicast-filtrem, optimalizujícím řízení prostřednictvím Wi-Fi, a nechybí interní software Sonicue SSS, který je v současné době k dispozici pouze pro platformu Windows. Dynacord MXE5 Matrix Mix Engine o rozměrech 483 x 43.5 x 471 mm a hmotnosti 6 kg je na americkém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo hranice 2650 dolarů.

Tagy Dynacord Dynacord MXE5 Matrix Mix Engine
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY