Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basová hlava Ashdown Geezer Butler Head of Doom

Britský výrobce aparátů a efektů Ashdown Engineering navázal spolupráci s basistou Black Sabbath Geezerem Butlerem. Výsledkem je nadupaný zesilovač Head of Doom v rackovém formátu s výškou 3U a odnímatelnými úchyty, elektronkovým preampem, tranzistorovým koncovým stupněm o výkonu 600 W při impedanci 4 ohmy, širokými možnostmi ekvalizace a funkcemi Slave In/Out.

Jednokanálový předzesilovač osazený lampou 12AX7 a vstupním obvodem s přepínačem aktiv/pasiv plus korekčním tlačítkem Flat/Shape disponuje jak klasickými potenciometry basů, středů a výšek, tak i grafickým šestipásmovým ekvalizerem (100, 180, 340 Hz, 1.3, 2.6, 5 kHz).

Kromě těchto ovladačů zde najdeme spínač a potenciometr sub-harmonické funkce Sub přidávající k originálnímu signálu spodní oktávu, nechybí tlačítko pro vypnutí ekvalizační sekce a také ovladač zkreslení Doom. Celková hlasitost je nastavována potenciometrem Output, pod kterým jsou umístěny jackové výstupy pro ladičku a linku plus dvojice spínačů funkcí DI Pre/Post a Mute. Designovou třešničku na dortu tvoří stylové, nezávislé VU indikátory předzesilovače a výkonová sekce.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro síťový spínač, vstup footswitche, jackový Line In, send a return efektové smyčky, XLR DI výstup, dvojici repro konektorů Speakon, ventilátorům výkonové jednotky a také trojici izolovaných A/B/C výstupů Slave Outs doplněných vstupní zdířkou Slave In, díky kterým je možné kaskádovitě propojit více aparátů.

Basová hlava Ashown Head of Doom, navržená podle specifikací Geezera Butlera, představuje plně profesionální řešení se zvukovým charakterem klasických aparátů ze sedmdesátých let a bohaté ovládání společně s celkovou koncepcí umožňuje použití tohoto signovaného modelu v mnoha žánrech. Zesilovač je vyráběn přímo v britské centrále značky a jeho cena se pohybuje okolo 1 200 eur.

Tagy Ashdown Engineering Ashdown Geezer Butler Head of Doom Black Sabbath

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY