Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustická komba Fender Acoustic Junior, Junior GO a SFX II

Společnost Fender přichystala pro akustické kytaristy trojici nových aparátů řady Acoustic, sestávající z kompaktních komb Acoustic Junior a Acoustic Junior GO, představujících luxusněji pojatý ekvivalent k předešlé produktové řadě Acoustasonic Jr, a evoluce se dočkaly i stylové a v současnosti už nevyráběné aparáty z edice SFX, zastoupené nyní finančně vstřícnější druhou generací s označením Acoustic SFX II.

Novinky disponují dvoukanálovým předzesilovačem s nezávislými kombinovanými XLR/TRS vstupy, takže kromě nástroje či linky lze zapojit také mikrofon. Každá větev je vybavena hlasitostí, třípásmovými korekcemi, tlačítkem pro otočení fáze a efektovou sekcí s potenciometry FX Level, FX Select pro nastavení a výběr z osmi digitálních efektů zahrnujících dozvuky Room, Hall, Echo, Delay, modulační rejstříky Chorus, Vibratone a kombinace Delay + Chorus nebo Delay + Reverb.

Mnohým hráčům přijde vhod integrovaný looper s kapacitou záznamu 90 sekund a tradičními funkcemi Rec/Dub, Play/Stop, Undo. Nechybí přijímací Bluetooth modul s párovacím tlačítkem, sluchátková zdířka, minijackový Aux In, nahrávací USB port, dvojice XLR výstupů s přiřazenými přepínačí pro volbu výstupních větví, režimu stereo/mono či odepínání uzemnění a také konektor volitelného čtyřcestného footswitche.

Acoustic Junior s rozměry 40 x 24 x 31 mm a hmotností 6.8 kg je vybaven koncovým zesilovačem o výkonu 100 W při impedanci 4 ohmy, napojeným na osmipalcový reproduktor a tweeter. Acoustic Junior GO vážící cca 7.7 kg přidává možnost napájení pomocí dobíjitelného lithiového článkus výdrží okolo 5 hodin provozu při plné hlasitosti nebo cca 12 hodin při decentnějším vytočení potenciometrů Volume.

Acoustic SFX II s vertikální konstrukcí (40 x 26 x 49 cm) a hmozností 9.9 kg disponuje kromě power ampu o výkonu 2 x 100 W a osmipalcového wooferu kombinovaného s výškovým tweeterem také bočním 6.5 palcovým SFX reprem. Systém využívá technologii Stereo Field Expansion posilující stereo projekci, poskytující plnější a širší zvuk v jakémkoliv prostoru.

Kabinety aparátů jsou vyrobeny z lehké překližky potažené koženkou v decentním odstínu Dark Brown a spodní strana boxu je vybavena výklopným stojánkem. Česká cena modelu Fender Acoustic Junior se pohybuje okolo 10000 Kč, flexibilní Acoustic Junior GO vyjde na cca 13000 Kč a aktualizovanou verzi Acoustic SFX II lze pořídit za cca 17000 Kč.

Tagy Fender Fender Acoustic Junior Fender Acoustic Junior GO Fender Acoustic SFX II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY