Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.01.2021 - 00:01

Akustická komba Fender Acoustic Junior, Junior GO a SFX II

Společnost Fender přichystala pro akustické kytaristy trojici nových aparátů řady Acoustic, sestávající z kompaktních komb Acoustic Junior a Acoustic Junior GO, představujících luxusněji pojatý ekvivalent k předešlé produktové řadě Acoustasonic Jr, a evoluce se dočkaly i stylové a v současnosti už nevyráběné aparáty z edice SFX, zastoupené nyní finančně vstřícnější druhou generací s označením Acoustic SFX II.

Novinky disponují dvoukanálovým předzesilovačem s nezávislými kombinovanými XLR/TRS vstupy, takže kromě nástroje či linky lze zapojit také mikrofon. Každá větev je vybavena hlasitostí, třípásmovými korekcemi, tlačítkem pro otočení fáze a efektovou sekcí s potenciometry FX Level, FX Select pro nastavení a výběr z osmi digitálních efektů zahrnujících dozvuky Room, Hall, Echo, Delay, modulační rejstříky Chorus, Vibratone a kombinace Delay + Chorus nebo Delay + Reverb.

Mnohým hráčům přijde vhod integrovaný looper s kapacitou záznamu 90 sekund a tradičními funkcemi Rec/Dub, Play/Stop, Undo. Nechybí přijímací Bluetooth modul s párovacím tlačítkem, sluchátková zdířka, minijackový Aux In, nahrávací USB port, dvojice XLR výstupů s přiřazenými přepínačí pro volbu výstupních větví, režimu stereo/mono či odepínání uzemnění a také konektor volitelného čtyřcestného footswitche.

Acoustic Junior s rozměry 40 x 24 x 31 mm a hmotností 6.8 kg je vybaven koncovým zesilovačem o výkonu 100 W při impedanci 4 ohmy, napojeným na osmipalcový reproduktor a tweeter. Acoustic Junior GO vážící cca 7.7 kg přidává možnost napájení pomocí dobíjitelného lithiového článkus výdrží okolo 5 hodin provozu při plné hlasitosti nebo cca 12 hodin při decentnějším vytočení potenciometrů Volume.

Acoustic SFX II s vertikální konstrukcí (40 x 26 x 49 cm) a hmozností 9.9 kg disponuje kromě power ampu o výkonu 2 x 100 W a osmipalcového wooferu kombinovaného s výškovým tweeterem také bočním 6.5 palcovým SFX reprem. Systém využívá technologii Stereo Field Expansion posilující stereo projekci, poskytující plnější a širší zvuk v jakémkoliv prostoru.

Kabinety aparátů jsou vyrobeny z lehké překližky potažené koženkou v decentním odstínu Dark Brown a spodní strana boxu je vybavena výklopným stojánkem. Česká cena modelu Fender Acoustic Junior se pohybuje okolo 10000 Kč, flexibilní Acoustic Junior GO vyjde na cca 13000 Kč a aktualizovanou verzi Acoustic SFX II lze pořídit za cca 17000 Kč.

Tagy Fender Fender Acoustic Junior Fender Acoustic Junior GO Fender Acoustic SFX II
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY