Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský hraje na Godin
Jan Hamerský hraje na Godin
ahmed - Út, 10.03.2015 - 00:01

Sběrné surovosti: benefice Novému prostoru

Spadnout do toho můžeme všichni, časté nesmyslnosti úředního šimla si užíváme až až a nepokrytecká angažovanost muzikantů se počítá. "Nemrtvá nekapela" Anthropoid, za níž stojí Jan Hamerský, je mně sympatická. Připravované třetí ípíčko Sběrné surovosti pojednává o životě na hraně mezi bytím a nebytím a výtěžek z jeho zpoplatněného pilotního singlu půjde neziskovce stojící za časopisem Nový prostor.

"Asi před půl rokem v důsledku zdanění stoupla cena jednoho výtisku Nového prostoru ze čtyřiceti na padesát korun. Nejenže vzniklý desetikorunový rozdíl bez viditelného užitku připadá státu. Následkem toho bezdomovcům, jejichž přežití závisí rovněž na pouličním prodeji tohoto časopisu, výrazně poklesl odbyt. Na protest proti tomuto asociálnímu opatření jsem se proto rozhodl stažení svého nového singlu V noře zpoplatnit deseti korunami a veškerý zisk věnovat právě o. s. Nový prostor," říká Jan Hamerský.

Stažením tohoto singlu vyjádříte svůj nesouhlas. Chcete-li ale bezdomovcům skutečně pomoct, můžete prostřednictvím finančního daru ve prospěch účtu 3403072379/0800 o. s. Nový prostor, zapojením se do anarchistické iniciativy Food not Bombs, nebo ještě lépe zasadit se o rozsáhlou systémovou změnu.

Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY