Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 20.12.2017 - 00:01

Prémiový Cort Gold A6 Auditorium Cutaway

Po modelech Dreadnought a Orchestra z prémiové řady akustických kytar Gold přichází korejský Cort s dalším nástrojem této série, kterým je tentokrát verze Gold A6 s korpusem ve stylu Auditorium Cutaway. Stejně jako u předchozích verzí byly ke stavbě novinky použity špičkové materiály ošetřené technologií ATV a kytara je osazena duálním snímacím systémem firmy Fishman.

Proces ATV (Aged to Vintage) dodává masivu horní desky vlastnosti letitého, vyzrálého dřeva, což společně se subtilnějším, ručně opracovaným žebrováním a tenkým lakem s UV úpravou dodává nástroji otevřený rezonanční zvuk s detailními výškami, hřejivými středy, bohatými basy a přirozeně muzikálním charakterem.

Mahagonová zadní deska a luby jsou doplněny přední ozvučnicí ze smrku Sitka a z mahagonu je vyroben i krk vyztužený dvojicí vnitřních plátů ořechu se spojem DoubleLock tvořeným rybinovou konstrukcí a zpevňujícím šroubem - toto řešení příznivě ovlivňuje nejen mechanickou odolnost, ale také celkovou rezonanci a sustain tónu.

Hmatník z Macassaru (druh ebenu) nese 22 pražců a černou lemovku, kterou najdeme i na hranách těla. Do macassarové základny kobylky s ebenovými kotvícími kolíčky je vloženo kompenzované sedlo z pravé kosti a stejný druh materiálu byl použit i pro nultý pražec o šířce 45 mm. Ladění obstarávají spolehlivé, otevřené strojky Deluxe Vintage ve zlatém chromu.

Přenos zvuku má na starost pokročilý duální systém Fishman Flex Blend, kombinující snímač umístěný v kobylce s integrovaným kondenzátorovým mikrofonem. Ovládání je zapuštěno do horního lubu a skládá se z trojice potenciometrů pro nastavení hlasitosti a korekcí plus digitální ladičky s kruhovým displejem.

Prémiový Cort Gold A6 Auditorium Cutaway bude dodáván v transparentním lesklém laku Natural a oficiální cena by se na evropském trhu měla pohybovat okolo 800 eur včetně luxusního, vyztuženého polstrovaného pouzdra.

Tagy Cort Cort Gold A6 Auditorium Cutaway

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY