Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 08.04.2020 - 12:00

Platforma GOODGOOD hýčká komorními živáky z hausbótu

Soundboat sessions je jedna z nových akcí kulturní platformy GOODGOOD, kterou založil bývalý programový ředitel Radia 1, Pierre Urban. Součástí platformy jsou momentálně tematické kulturní události, které se realizují na netradičních místech. V tomto případě jde o akustické nebo-li tzv. unplugged koncerty mladých hudebních nadějí působících především na české a slovenské hudební scéně.

Koncept je vymyšlený speciálně pro prostor moderního hausbótu Port X, který se nachází v pražských Holešovicích. Díky limitované kapacitě prostoru mají návštěvníci i interpreti možnost společně zažít koncert s „rodinnou“ a komorní atmosférou.

Na první Soundboat sessions se představila zpěvačka, skladatelka a tanečnice Alžběta Ferencová aka ZEA. Jako choreografka měla vždycky blízko k hudbě. Své první singly vydala teprve v posledních dvou letech. Hostovala také na deskách rapperů Kaza Kid nebo Martina Matyse se svým partnerem Paulie Garandem, se kterým také složili singl Loco. Letos se chystá vydat své první album. Produkuje ho Milan André, se kterým také na Soundboat sessions představili v premiéře nový singl Hold Me.

Kanadsko-slovenský hudebník Milan André, který se představil také sólo, je loňským objevem slovenského vydavatelství Slnko records. Vydal u nich debutové album Who I Am?, za které byl také nominován v kategorii Debut roku na cenu Radio_Head Awards. Přirovnáván je např. k Benu Howardovi, Mattu Corbymu nebo Jono McCleerymu.

Další aktivity kulturní platformy GoodGood můžete sledovat na Facebooku nebo na Instagramu. Palec nahoru.

Tagy Live Sessions Soundboat sessions GoodGood

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY