Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nový japonský model Ibanez AZ2407F Prestige

Superstratům Ibanez z edice AZ Prestige, vyráběné v japonské centrále značky, vévodí od letošního roku nová vlajková loď s označením AZ2407F, která se kromě luxusního vzhledu, kvalitních materiálů a vyváženého zvuku, může pochlubit osvědčeným třísnímačovým setem typu HSH s humbuckery a single coilem firmy DiMarzio. Pokud vám tedy pro zkreslený zvuk vyhovují moderně koncipované dvoucívkové snímače, ale u čistých rejstříků dáváte přednost singlovým mezipolohám ve stylu Stratocasteru, tak verze AZ2407F by mohla splnit vaše představy.

Stejně jako u předchozích kytar z edice AZ24 byl použit krk z jednoho kusu tepelně upraveného javoru opatřeného kulatějším profilem AZ Oval-C, ze stejného, identicky modifikovaného dřeva je vyroben i hmatník nesoucí 24 masivních pečlivě začištěných jumbo pražců z nerezové oceli, abalonové značky a poziční luminiscenční body. Ořech z kosti impregnované olejem má šířku 42 mm, menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců.

Do korpusu s lemovkami hran, tvořeného masivem z americké lípy a 4 mm silným javorovým topem s výraznou plamínkovou kresbou, je zapuštěno špičkové dvoupivotové vibrato Gotoh T1502S s ocelovým blokem a roztečemi strun 10.5 mm, kombinované s uzamykatelnými ladicími mechanikami Gotoh MG-T a srážeči strun HE. Hardware má klasickou chromovanou úpravu.

Zvuk přenáší trojice pasivních snímačů v konfiguraci HSH, sestávající z kobylkového humbuckeru DiMarzio Tone Zone, single coilu True Velvet a krkového humbuckeru Air Norton. Snímače osazené Alnico magnety jsou ovládány společnou hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým nožovým přepínačem, který v mezipolohách 2 a 4 kombinuje střední singl s rozepnutou vnitřní cívkou kobylkového respektive krkového humbuckeru.

Superstrat Ibanez AZ2407F Prestige je nabízen v modrošedém transparentním burstu Sodalite nebo v provedení Brownish Sphalerite za cenu pohybující se okolo hranice 2500 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků. Pokud o nástroji tohoto typu uvažujete, ale cenovka modelu AZ2407F je pro vás příliš vysoká, tak v portfoliu značky najdete příbuzný model AZ47P1QM řady Premium s velmi podobnými specifikacemi a českou cenou cca 34900 Kč.

Tagy Ibanez Ibanez AZ2407F Prestige

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY