Přejít k hlavnímu obsahu
Maťo Mišík -

Kovové kytary Miles od českého kytaráře Milana Černého

Kytarář Milan Černý z Hradce Králové vyrábí ve své malé dílně opravdu prvotřídní elektrické kytary, které jsou téměř kompletně z kovu. Poslední série nástrojů Miles je dokonce celá inspirována legendárními motocykly Jawa.

„Kytara z plechu? To přece nemůže hrát?,“ říkají si možná někteří z vás. Nebo vám to přijde přinejmenším podezřelé. Za sebe mohu říct, že kytary hrajou a to velmi dobře. Jak říká kytarista Monkey Business Olda Krejčoves, který tyto nástroje už nějakou dobu používá: „Je to takový hybrid mezi dobrem a elektrickou kytarou. Je to jiné a to se mi líbí.“

Kytary z kovu nejsou rozhodně nic nového. V Americe najdeme hned několik značek jako James Trussart nebo Electrical Guitar Company, kteří se výrobou kovových kytar s opravdu velkým úspěchem zabývají. Nicméně jejich nástroje jsou cenově hodně drahé, takže mít jejich alternativu, navíc za příznivou cenu přímo u nás doma, je rozhodně fajn.

Natočil jsem pro vás video reportáž, kde jsem vyzpovídal jednak samotného tvůrce kytar Miles Milana Černého, tak i zmíněného Oldu Krečovese, který nám na kytary také zahrál a trošku je předvedl v praxi. A pokud jsou mezi vámi fanoušci legendárních motocyklů Jawa, ve videu na vás čeká velmi příjemné překvapení v podobě dvou kytar inspirovaných právě těmito veterány.

 

Tagy Milan Černý Miles

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Hudebník a výtvarník. Ex-člen Tata bojs, Aneta Langerová, nyní kytarista kapely Gingerhead. Autor video seriálu Kytarová zbrojnice.www.matomisik.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY