Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.02.2021 - 00:01

Elektroakustická basa Vintage Statesboro VCB440WK

Stejně jako všechny modely akustických a elektroakustických kytar Vintage zahrnutých do kolekce Statesboro, je i čtyřstrunný model elektroakustické baskytary Statesboro VCB440WK navržen anglickým muzikantem a historikem bluesové hudby Paulem Brettem, který u nástrojů z této produktové série upřednostňuje tradiční materiály a decentní nadčasový design podpořený tenkou vrstvou laku, jenž pozitivně ovlivňuje rezonanci a sustain tónu.

Zadní deska, luby i přední ozvučnice jsou vyrobeny z mahagonu, a korpus ve stylu Dreadnought poskytuje dostatek nízkých frekvencí s témbrem klasického kontrabasu v případě prstové techniky pravé ruky, nebo rychlejší atak při hře slapem či trsátkem. Zvuk má i bez využití elektroniky potřebnou dynamiku a hlasitost, jednotlivé noty nemají tendenci se slévat, takže basa si udržuje čitelný projev i v kapele se širším obsazením.

Z identického materiálu je postaven také lepený krk, hmatník je osazen 20 středně silnými pražci a na přímočaře řešené hlavici najdeme celokovové strojky se subtilními trojúhelníkovými rondely a vrstvou zlatého chromu. Pro základnu kobylky byl zvolen odolný kompozit Tech-wood, kompenzované sedlo a nultý pražec o šířce 43 mm jsou odlévány z ABS plastu.

Nástroj opatřený menzurou 34 palců (866 mm) využívá kobylkový piezo snímač kombinovaný s firemním aktivním předzesilovačem, jehož ovládací modul s třípásmovými korekcemi, hlasitostí, ladičkou, tlačítkem pro otočení fáze a indikátorem stavu baterie, je vsazen do horního lubu těla. Přední popruhová rolna je instalována do patky krku a zadní lubový úchyt zastává zároveň funkci jackového výstupu.

Finančně dostupný model Vintage Statesboro VCB440WK s transparentní finální úpravou Whisky Sour je na evropském trhu nabízen za ekvivalent necelých 200 liber, což vzhledem ke zpracování a zvukovým vlastnostem nástroje představuje výborný poměr cena/výkon.

Tagy Vintage Guitars Vintage Statesboro VCB440WK
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY