Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.05.2021 - 00:01

Teleskopické pedalboardy D’Addario XPND

Firma D’Addario se kromě tradiční výroby strun nebo různých typů ladiček, nástrojových popruhů, zámků, kabelů a dalšího příslušenství, jehož produkci z velké části obstarává dceřiná značka Planet Waves, rozhodla konkurovat také výrobcům pedalboardů. Důkazem je nová modelová řada XPND (Expand) sestávající z dvojice pedalboardů s vysouvací konstrukcí, doplněných samostatně prodávanými převozními taškami.

Díky patentované technologii je nosná plocha boardu vybavena kolejnicemi z leteckého hliníku, jejichž šířku je možné měnit vysunutím vnitřního segmentu a přizpůsobit tak velikost pedalboardu počtu a rozměrům efektů. XPND je k dispozici v jedno nebo dvouřadých konfiguracích (XPND1 / XPND 2), které zahrnují vlastní systém správy kabelů a jsou vybaveny suchým zipem. Vývojáři mysleli i na takové detaily, jako jsou výškově nastavitelné nožičky, což se může hodit např. pro zajištění stability boardu na nerovném pódiu.

Jednořadá provedení XPND 1 se základní délkou 14 palců (35.5 cm) lze roztáhnout až na 25 palců (63.5 cm), zatímco u většího dvouřadového modelu XPND se čtyřmi kolejnicemi činí tyto rozměry 18 až 32 palců (45.7 až 81.3 cm). Jako doplněk je možno pořídit podložky Pedal Riser nebo kvalitní nylonové tašky Backline Pedalboard Transporter.

Přepravní pouzdra BPT s vyztuženými stěnami, masivní rukojetí, popruhem a zipovým víkem jsou nabízena ve variantách XPDN 1 nebo XPDN 2, přičemž každá umožňuje prostřednictvím interních nastavitelných částí přizpůsobit její velikost rozměrům boardu – elegantní řešení, jak zvýšit mobilitu nebo ušetřit prostor v kapelové dodávce.

Flexibilní a lehké pedalboardy D’Addario z kolekce XPND se na celosvětovém trhu objeví pravděpodobně v průběhu června. Ceny se mají pohybovat mezi 80 a 140 dolary podle typu, menší taška Backline Pedalboard Transporter vyjde na cca 70 dolarů, větší pouzdro by mělo dorazit s cenovkou okolo 140 dolarů.

„Série XPND představuje jeden z nejnáročnějších a nejzajímavějších inovačních projektů, které náš tým kdy dokončil. Toto je skutečný game-changer,“ řekl k novým pedalboardům šéf vývoje Jim D’Addario.

Tagy D’Addario D’Addario XPND
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY