Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 22.04.2015 - 07:00

Nové sady kytarových strun D'Addario z edice NYXL

Firma D'Addario uvedla na trh první sérii strun NYXL začátkem minulého roku a od té doby už stačila nová edice získat na americkém letním veletrhu NAMM 2014 ocenění "Best In Show" a také cenu MIPA 2015 pro nejlepší inovativní produkt. Tradiční výrobce hudebního příslušenství nyní doplňuje nabídku šesti základních setů strun NYXL o dalších devět kytarových sad.

Kromě původních typů NYXL0838, 0942, 0946, 1046, 1052 a 1149 se nabídka rozšířila o sety v tloušťkách 12-60, 12-54, 13-56, 12-52, 11-56, 11-52, 9.5-44 a dvojici sad Balanced Tension 9-40 a 10-46, takže si vybere asi opravdu každý. Mimo to lze koupit také samostatné struny NYXL a sestavit si sadu dle vlastního vkusu a potřeb.

Struny NYXL mají podle informací výrobce asi o třetinu větší stabilitu ladění než typy vyrobené ze standardních materiálů, jsou o 20 až 40 procent odolnější proti prasknutí, lepších výsledků s přesnější projekcí dosahují i při vytahování tónů a zvýšila se také rezistence proti korozi.

Šestihranné jádro z karbonové oceli a reformulovaná zinkoocelová slitina vinutí dodává strunám masivní, jasný a průbojný zvuk s výraznými středy s posíleným pásmem 1 - 3.5 kHz. NYXL disponují širším dynamickým rozpětím, bohatými vyššími harmonickými a delším sustainem. Asi o 6 procent lepší magnetická propustnost a s tím spojená vyšší citlivost se pozitivně odrazí především při zkreslených zvucích.

Nová receptura společnosti D'Addario už oslovila řadu kytaristů, mezi které patří například Richard Fortus z Guns N' Roses, jazzoví velikáni Pat Metheny a John Scofield, Reeves Gabrels (David Bowie, Cure), Earl Slick, Kiko Louriero, Michael Landau, studiové eso Brent Mason nebo Alex Skolnick z trashmetalových Testament.

Pokud sháníte kvalitní kytarové struny, které něco vydrží, tak vyzkoušejte nejnovější sérii NYXL od D'Addaria. Na českém trhu je koupíte za zhruba 340 Kč, což je oproti jiným setům trochu vyšší cena, ale vzhledem ke zvukovým a mechanickým vlastnostem NYXL je cenovka adekvátní.

Tagy struny
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY